United još jednom ispustio pobjedu

Marin Vuković • utorak, 28.12.2010.

Nogometaši Manchester Uniteda s osmog se ovosezonskog gostovanja sedmi put vraćaju s bodom u džepu. Pobjedu su držali u ruci sve do posljednjih trenutaka utakmice, a tada je Lee Bowyer kontroverznim pogotkom spasio bod Birminghamu.

Treći put ove sezone Manchester United je u završnici utakmice ispustio prednost i dobivenu utakmicu pretvorio u remi, čak sedmi s osam ovosezonskih gostovanja. Jedinu pobjedu izvan Old Trafforda upisali su na Britanniji, u utakmici sa Stoke Cityjem.

Nije to bila utakmica lijepa za oko, lider prvenstva nije odigrao na razini na kakvoj je igrao u zadnjih nekoliko kola, a težak teren dodatno je otežavao uvjete za igru i jednima i drugima.

U prvom dijelu najbliže pogotku bili su gosti, i to nakon iznenadnog pokušaja Ryana Giggsa, koji se sredinom poluvremena umjesto ubačaja u šesnaesterac odlučio na pokušaj loba Bena Fostera, no bivšeg čuvara mreže Uniteda spasila je vratnica.

Gosti su poveli u 58. minuti utakmice, zahvaljujući sjajnom potezu Dimitra Berbatova, koji se prvo petom riješio čuvara, a potom dočekao povratnu loptu Darrona Gibsona i pogodio bliži kut Fosterova gola.

Mogao je United i povećati svoju prednost, Nemanja Vidić je opasno zaprijetio glavom nakon kornera, a kontranapad Gibsona i Berbatova propao je zbog lošeg Gibsonova dodavanja.

U završnici utakmice Alex McLeish u igru je ubacio Nikolu Žigića i taj se potez pokazao ključnim. Nakon ubačaja s desne strane, Žigić se popeo na Rija Ferdinanda i pritom, dojam je, rukom uposlio Bowyera, koji je iz sumnjive situacije koja je mirisala na zaleđe gurnuo loptu preko crte Unitedova gola.

Bodom sa St. Andrewsa momčad Alexa Fergusona ponovno je preuzela vodstvo na ljestvici, izjednačivši se bodovno sa svojim susjedom Cityjem, ali uz dvije utakmice manje.

U ranijoj utakmici West Ham i Everton su na Upton Parku odigrali 1:1, što je ishod koji će sigurno više odgovarati domaćinu, koji je u samo dva dana osvojio četiri boda. Čekićari su poveli autogolom Tonyja Hibberta u 16. minuti, a izjednačio je Seamus Coleman tri minute prije odmora.