Chelsea lakše diše, Vukovi pojeli Liverpool

Marin Vuković • srijeda, 29.12.2010.

Podugačak niz ovosezonskih iznenađenja nastavljen je i u 20. kolu Premier lige, u kojem je fenjeraš Wolverhampton na Anfieldu ostvario prvu pobjedu u gostima i dobro nasapunao dasku Royu Hodgsonu. Još veće iznenađenje priredio je Wigan, koji je s desetoricom igrača uspio otkinuti bod Arsenalu, dok je Chelsea nakon šest utakmica bez pobjede napokon osjetio slast osvajanja tri boda.

Oduševljenje navijača Arsenala pobjedom nad Chelseajem trajalo je tek 48 sati, Topnici su večeras u Wiganu odigrali utakmicu ispod svojih mogućnosti i na kraju ispustili dva vrijedna boda.

Arsene Wenger je načinio čak osam izmjena u sastavu koji je svladao Chelsea i ta mu se kocka ipak nije isplatila. Štoviše, Arsenal je primio pogodak u trenucima kada je na travnjaku imao prednost igrača više.

Wigan je poveo u 18. minuti iz kontroverznog jedanaesterca kojeg je po svemu sudeći odglumio Charles N'Zogbia, a realizirao Ben Watson. Arsenal u tim trenucima nije igrao dobro, no prije poluvremena ipak se pribrao i došao do preokreta.

Prvo je Andrej Aršavin sjajnim volejem u 39. minuti izjednačio na 1:1, a Nicklas Bendtner pet minuta kasnije prošao kroz statičnu obranu Wigana i poentirao za vodstvo Arsenala.

Kada je N'Zogbia unošenjem u lice Jacku Wilshereu u 77. minuti zaradio crveni karton, činilo se kako Arsenal ima bodove u džepu, no samo tri minute kasnije Wigan je došao do boda.

Nakon kornera na drugu vratnicu Hugo Rodallega je loptu glavom vratio u peterac gostiju, gdje ju je Sebastien Squillaci u pokušaju čišćenja glavom poslao u vlastitu mrežu.

Arsenal će sigurno imati što reći i na situaciju iz same završnice, kada je slobodan udarac Samira Nasrija u živom zidu rukom zaustavio netko od Wiganovih igrača, no glavni sudac nije pokazao na bijelu točku.

Nakon punih 18 dana pauze zbog dvije odgođene utakmice Liverpool je, barem prema riječima svog menadžera Roya Hodgsona, utakmicu s Wolverhamptonom dočekao gladan igre i uspjeha, no umjesto bodova i pobjede koja bi vratila samopouzdanje susret je završio novim debaklom.

Posljednja momčad Premiershipa svoju je prvu gostujuću pobjedu i prvu pobjedu nad Liverpoolom nakon 27 godina ostvarila upravo na Anfieldu, a domaćim nogometašima nije pomogao ni povratak kapetana Stevena Gerrarda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Stephen Ward u 56. minuti utakmice, a za Liverpool je još pogubniji podatak da je Wolverhampton mogao slaviti i uvjerljiviju pobjedu.

Nešto bolje vijesti napokon su dočekali navijači Chelseaja, koji su na Stamford Bridgeu svjedočili prekidu najgoreg niza od 1999. godine i prvoj pobjedi aktualnog prvaka nakon šest prvenstvenih kola.

Chelsea ponovno nije djelovao moćno, a nakon slabog prvog dijela u svlačionice su ih ispratili zvižduci domaćih navijača. Nešto bolje zaigrali su u nastavku, kada je Didier Drogba pogodio vratnicu, a Florent Malouda u 61. minuti svladao Jussija Jaaskelainena i donio nešto olakšanja na Stamford Bridge.

Naš Ivan Klasnić ponovno nije zaigrao u početnom sastavu, u igru je ušao u 72. minuti, no rezultat je ostao nepromijenjen.

• johnny00830.12.2010. u 16:51
    ja stvarno ne znam kaj misli ovaj mrtvi hodgson?on je valjda zabrijo da je jos u fulhamu...nije ni cudo da ovi debili u engleskoj placu za benitezom, kad je on bio trener bili su u gornjoj polovici tablice...jad i bijeda... a prvaka sto se tice, jos bi i najbolje bilo da totenham osvoji naslov...
    johnny008
  • Obrisan korisnik30.12.2010. u 15:15
    svi su za manchester sad,haha,dobri ste,nema šta...liga je još jako daleko od kraja,,polako za zaključcima..to nije HNL gdje se već u prvom kolu zna ko bu prvak,to je engleska liga,a ko ju malo duže prati zna da je neizvjesna skoro pa do zadnjeg kola
  • Papa Bear30.12.2010. u 12:26
    You'll never walk alone - to Championship league.
    Papa Bear
  • Mihalj30.12.2010. u 10:39
    hmmm le_brol al united je prvi kaj ne? 2-2 protiv wigana, eto zašto arsenal neće bit prvak ni ove sezone
    Mihalj
  • Obrisan korisnik30.12.2010. u 10:30
    Manchester jest neporazen,al' zato imaju vise neodlučenih ishoda nego pobjeda HAHAHAH ups,ipak imaju vise pobjeda ali ako imate 10 pobjeda i 8 neodlučenih i želite naslov :(