Kraj za Sunderland, WBA i Blackpool

Marin Vuković • subota, 08.01.2011.

Iznenađenja karakteristična i gotovo uobičajena za natjecanje kakvo je FA kup ipak su u najvećem dijelu izostala u 23 popodnevne utakmice trećega kola. Možda najveće razočaranje svojim je navijačima priredio Sunderland, koji je na Stadionu svjetla poražen od trećeligaša Notts Countyja, dok je četvrtoligaš Burton Albion iz daljnjeg natjecanja izbacio Middlesbrough. Četvrto kolo neće vidjeti ni West Bromwich Albion i Blackpool, dok su ostali predstavnici najvišeg razreda engleskog nogometa više ili manje uvjerljivo izborili plasman u sljedeći krug ili ponovljene utakmice.

Iako u Premier ligi bilježe odlične rezultate i nakon 22. kola zauzimaju sjajno šesto mjesto, nogometaši Sunderlanda pred svojim su navijačima poraženi od najstarijeg svjetskog kluba Notts Countyja. Momčad osnovana davne 1862. godine na Stadionu svjetla slavila je s 2:1 pogocima Westcarra i Hughesa, a za domaće je devet minuta prije kraja s bijele točke smanjio Darren Bent.

Četvrtoligaš Burton Albion identičnim je rezultatom eliminirao drugoligaša Middlesbrough, zahvaljujući dvama pogocima Shauna Harrada od kojih je pobjednički postignut duboko u sudačkoj nadoknadi. West Bromwich Albion je niz poraza iz Premier lige nastavio i u kupu, od Baggiesa je s 1:0 bolji bio Reading, a još uvjerljiviji bio je Southampton, koji je golovima Barnarda i Gulyja izbacio oslabljenu momčad Blackpoola.

Od očekivanih rezultata valja spomenuti visoke pobjede Fulhama i Evertona. Momčad Marka Hughesa inače ima problema s realizacijom, no u susretu s trećeligašem Peterboroughom čak šest puta gađali su mrežu protivnika. Hat-trick postigao je Diomansy Kamara, a po jednom poentirali su Dickson Etuhu, Zoltan Gera i Jonathan Greening.

Everton je na gostovanju kod Scunthorpe Uniteda slavio s čak 5:1, a posebno dobro odigrao je Jermain Beckford, bivši igrač Scunthorpea. Beckford se zajedno sa Sahom u prvom dijelu upisao u strijelce, a po jedan pogodak u nastavku djelo je Seamusa Colemana, Marouanea Fellainija i Leightona Bainesa.

Uvjerljiv prolaz u četvrto kolo izborio je i Birmingham pobjedom nad Millwallom od 4:1, dok je Nottingham Forest nekadašnjem treneru Hull Cityja Philu Brownu pokvario prvi dan na dužnosti menadžera posljednjeplasirane momčadi druge lige Preston North Enda. Forest je slavio s 2:1.

Aston Villa je u Sheffieldu pobjedom nad Unitedom od 3:1 popravila raspoloženje koje vlada u klubu, a njihovi kolege iz zone ispadanja, nogometaši West Hama, također su izborili plasman u sljedeće kolo. Na Upton Parku su pogocima Jonathana Spectora i Frederica Piquionnea bili bolji od Barnsleyja.

Wolverhampton je podijelio sudbinu Arsenala i s 2:2 na gostovanju u Doncasteru izborio ponovljenu utakmicu, a na popravni ispit će i Stoke City, koji se golom Tuncayja spasio poraza od Cardiffa.

Blackburn je bez kažnjenog Nikole Kalinića svladao trenutno vodeću momčad Championshipa, Queens Park Rangerse, a jedini je pogodak tek u 77. minuti postigao David Hoilett. Još gora vijest za londonsku momčad je dvostruka fraktura noge njihova napadača Jamieja Mackieja.

Ivan Klasnić je odigrao prvo poluvrijeme utakmice s Yorkom, koju je Bolton dobio s 2:0 i to zahvaljujući pogocima Daviesa i Elmandera u posljednjih sedam minuta utakmice.