Manchester United i Tottenham u 4. kolu

Marin Vuković • nedjelja, 09.01.2011.

Manchester United je zahvaljujući dvojbenom jedanaestercu iz prve minute utakmice svladao Liverpool i plasirao se u četvrto kolo FA kupa. Tamo će se naći i Tottenham, koji je na White Hart Laneu bez problema nadjačao Charlton Athletic.

Nada Kennyja Dalglisha da će svoju misiju povratka Liverpoola na pobjedničke staze započeti već u prvoj utakmici, i to protiv najvećeg rivala, ipak se nije ostvarila.

Manchester United je u slaboj utakmici s minimalnih 1:0 izborio plasman u četvrto kolo, a dosta će se još polemike voditi oko dvojbenih odluka glavnog suca utakmice Howarda Webba, posebno jedanaesterca nakon kojeg se u nastavku utakmice posve pogubio u kompenzacijama pogrešne odluke.

Dimitar Berbatov: "Naravno da je bio jedanaesterac, bilo je dovoljno kontakta da izgubim ravnotežu. Svi koji me znaju, znaju da ne padam tako lako. Mislim da im je vratar bio najbolji igrač, ali na kraju je i jedan pogodak bio dovoljan za pobjedu."

Kenny Dalglish: "Dvije sudačke odluke bile su važan čimbenik u ovoj utakmici. Oduzmemo li ih iz jednadžbe, moji igrači su pokazali veliku požrtvovnost jer ovdje nije lako igrati. Navijači su bili iza nas cijelu utakmicu i igrači su dali sve od sebe. Što se jedanaesterca tiče, mislim da nije bio, a kod isključenja sudac nije odmah sudio ni prekršaj."

Naime, već nakon tridesetak sekundi igre, u prvom napadu Uniteda, došlo je do kontakta Daniela Aggera i Dimitra Berbatova, nakon kojeg Bugarin pada u šesnaestercu, a Webb bez razmišljanja - dojam je pregrubo - pokazuje na bijelu točku.

Uspješan izvođač bio je Ryan Giggs i već nakon dvije minute Unitedu donio prednost i otvorenje utakmice kakvom su se samo mogli nadati.

Liverpool se od te sudačke odluke pribrao tek sredinom prvoga dijela, uspio stvoriti i dvije prilike pred vratima Tomasza Kuszczaka, a tada je uslijedio novi šok.

U 32. minuti utakmice pregrubo je na sredini terena na Michaela Carricka startao kapetan Redsa Steven Gerrard, a glavni sudac ga pozvao sa strane i pokazao mu izravni crveni karton.

Liverpool je bio prisiljen promijeniti način igre i u napadu ostaviti usamljenog Fernanda Torresa, koji do kraja svog nastupa i izlaska u 77. minuti nije uspio stvoriti niti jednu neugodnost obrani Uniteda.

Tek u posljednjih pola sata obje su momčadi zaigrale otvorenije, a United je iskoristio višak prostora i pred vratima gostiju stvorio nekoliko prilika. Tako iz završnice bilježimo vratnicu Jonnyja Evansa, kao i četiri sjajne obrane Pepea Reine u samo jednom napadu Uniteda.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, u četvrtom kolu igrat će Manchester United, a Dalglishu će malo tko zamjeriti poraz samo 24 sata nakon preuzimanja dužnosti menadžera.

U četvrtom kolu FA kupa igrat će i Tottenham, koji je s visokih 3:0 svladao Charlton u utakmici u kojoj su nakon dugo vremena zaigrala trojica hrvatskih reprezentativaca.

Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta, a Luka Modrić je nakon prvog poluvremena bez pogodaka ušao u nastavku kako bi posložio domaće redove.

Već u četvrtoj minuti nastavka debitant Andros Townsend je sjajnim udarcem s 20-ak metara donio prednost Spursima, a s dva pogotka Jermaina Defoea u 58. i 60. minuti domaćin je potvrdio pobjedu i plasman u sljedeći krug.

• matbaric10.01.2011. u 08:40
    Oh my God they killed Kenny, you bastards... zzzz....
    matbaric
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 08:21
    glory...glory Man.united...
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 08:00
    Dabane Pršo je srbin koji je rođen na teritoriju Hrvatske i igrao je za Hrvatsku eto kako je igrao u Rangersu.
  • Obrisan korisnik10.01.2011. u 07:42
    o cemu ti pricas ??? Bilo je pokazano 5 minuta a igralo se dok Owen nije zabio i jos bi se igralo sigurno par minuta da ga nije zabio u toj 6. minuti iako nije bilo zadrzavanja igre u produzetku te tekme. Gledo sam ju i sjecam se ko jucer a i cijela Engleska nacija je osudila taj potez a taj sudac... [više na forumu]
  • dajmituprijavuvecjednom09.01.2011. u 22:06
    ma nemoj, svi se tog sjećaju. a to kaj je produženo bilo 5 min, pa je u prvoj minuti zabio city i slavio do kraja treće to nema veze. sudac je pokazao 5 min na toj tekmi i tolko se trebalo odigrat. ako se stalno potencira ta minuta nadoknade, onda barem pogledajte kako je točno bilo. već me... [više na forumu]