Borik otišao preko sto protiv Dubrave

Ante Zovko • nedjelja, 16.01.2011.

U sve tri večerašnje utakmice košarkaške A-1 lige zabilježene su domaće pobjede. Najuvjerljiviji je bio Borik koji je sa svojih više od sto poena zakovao Dubravu za dno.

Mladi igrači Dubrave stradali su u Jazinama protiv pretendenta na Ligu za prvaka Borika sa 101:75. Nakon tricaški obilježenog prvog poluvremena (ukupno 13 ubačaja), Borik je imao umjerenu prednost 55:43. No, u trećoj četvrtini Zadrani su napravili seriju 17:0 i ubrzo je prednost domaćih otišla na više od +20.

Šestorica Zadrana bila su dvoznamenkasta, najviše su ubacili Petar Marić (18) i Jure Škifić (17). Jurica Ružić 24 minute je iskoristio za 12 poena i osam skokova. Nikola Garma predvodio je Dubravu s 15, a Dario Šarić je bio indisponiran: za 28 minuta stavio je tek četiri poena (šut 1/6).

Treća četvrtina bila sretna i za Zabok. U Bedekovčini sastao se s Dubrovnikom i pobjedom 79:68 izjednačio se na ljestvici s Gosparima. U spomenutoj trećoj četvrtini Zabok je došao do opipljivije prednosti, zaprijetili su gosti povratkom, ali Zagorci opet u završnici dižu na dvoznamenastu prednost.

Deset Zabočana se upisalo u strijelce, a prvo ime bio je Robert Lež s 13. Deset je dodao Igor Peklarić. Među Dubrovčanima odskakali su Antonio Oštrić (19) i Ante Vranješ (16 poena i 10 skokova).

Svjetlost Brod ubilježila je vrijednu pobjedu protiv Trogira 68:63. Brođani su njome ušli u pozitivan omjer (6-5) i zadržali dobre izglede za plasman u gornji dio ljestvice. Trogir ostaje na dnu, s istim omjerom (4-7) kao i Darda i Dubrava.