Darda lako protiv desetkovanih Splićana

Bernard Jurišić • subota, 15.01.2011.

Kad posljednjeplasirana momčad nekog natjecanja s 18 razlike pobijedi vodeću, obično se govori o velikom iznenađenju. No, u 11. kolu A-1 lige pobjeda pobjeda Darde protiv Splita bila je očekivana nakon što je gripa desetkovala splitske redove...

Povjerenik A-1 lige Josip Bilić nije imao milosti i nije dozvolio odgodu utakmice. Bez kompletne prve petorke (Sobin, Katić i Dijan su ostali u Splitu, Subotić i Mimica u hotelu) Splićani su s Grgurevićem, Čiklićem i petoricom dojučerašnjih ili aktualnih juniora, među kojima su bili i tek oporavljeni Najev i Matić, uvjerljivo poraženi na gostovanju u Dardi.

U prvoj četvrtini sedmorica Splićana držala su kakav-takav priključak, pa se na prvi odmor otišli s domaćom prednošću 24:17. Iskusni Zvonimir Ridl i visoki Ivan Krolo sve su lakše poentirali kako je rastao umor kod gostiju. Na poluvrijeme se otišlo s 46:33.

Činilo se da će u drugom dijelu Splićani puno brže potonuti, no dogodilo se suprotno i treću četvrtinu uspjeli su čak i dobiti (17:15). Na otvaranju posljednje četvrtine spustili su prednost domaćih na 63:53, no snage za više od toga nije bilo.

Ridl je utakmicu završio s 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Krolo je ubilježio 24 poena i 14 skokova. U splitskoj momčadi prvi strijelac bio je Roko Čiklić sa 16 ubačaja, Grgurević je dodao 13 poena i 10 skokova.