Gyan spasio bod Sunderlandu

Marin Vuković • nedjelja, 16.01.2011.

Susretima u Birminghamu i Sunderlandu odrađena je prva polovica bogatog nedjeljnog programa u 23. kolu Premier lige. Prva dva od četiri današnja derbija završeni su podjelom bodova i identičnim rezultatom - 1:1.

Još jedan žestoki Tyne-Wear derbi odigrali su nogometaši Sunderlanda i Newcastlea, a posebno motivirani bili su domaći nogometaši koji su se pod svaku cijenu željeli osvetiti za poraznih 5:1 u susretu istih suparnika na St. James Parku.

Oba su suparnika odigrali odličnih 90 minuta, a ako nogomet i nije bio na vrhunskoj razini, suparnici su manjak kvalitete nadoknadili žestokim sudarima i borbom za svaku, pa i izgubljenu loptu.

Nešto bolju igru u prvom poluvremenu Newcastle nije uspio pretvoriti u pogodak, no u 52. minuti to im je ipak pošlo za rukom. Nakon kornera najviši je u skoku bio Shola Ameobi, a na njegov udarac glavom odlično je reagirao Kevin Nolan i petom proslijedio loptu u mrežu.

Činilo se kako će Svrake odnijeti čitav plijen, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dotad uglavnom nevidljivi Asamoah Gyan našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme. Nakon udarca Bardsleyja i obrane vratara Harpera, lopta se od s(p)retnog Gyana odbila u mrežu za bod Sunderlanda.

Istim rezultatom završen je i derbi grada Birminghama na St. Andrewsu, gdje su Birmingham City i Aston Villa odigrali utakmicu koja je mogla završiti pobjedom bilo kojeg suparnika, no podjela bodova na kraju je možda i najpošteniji ishod.

Domaćin je poveo golom Rogera Johnsona početkom drugog poluvremena, a bod Villi i bijeg iz zone ispadanja donio je James Collins 17 minuta prije kraja.