Premiership, 23. kolo, 16.01.2011, 15:05 h
Liverpool 2:2 Everton
Everton

Rivali s Merseysidea podijelili bodove

Marin Vuković • nedjelja, 16.01.2011.

U odličnom, 215. po redu Merseyside derbiju nogometaši Liverpoola i Evertona podijelili su bodove rezultatom 2:2, a domaće je od trećeg uzastopnog poraza spasio Dirk Kuyt pogotkom iz jedanaesterca.

Odličnu utakmicu, punu natjecateljskih tenzija, beskompromisnog nogometnog nadmetanja i preokreta odigrali su veliki gradski rivali Liverpool i Everton, te na kraju 215. međusobni dvoboj okončali podjelom bodova.

Liverpool je u prvom poluvremenu posve nadigrao goste i napokon nalikovao na momčad koja traži pobjedu i koja je spremna pritisnuti protivnika kako bi do nje i došla.

Samo zahvaljujući raspoloženom Timu Howardu, ali i vratnici koju je pogodio Fernando Torres, Everton se prvih pola sata držao u "egalu", ali je u 29. minuti morao kapitulirati.

Howard je obranio dva pokušaja Dirka Kuyta, ali je lopta potom došla do Raula Meirelesa, koji je bombom s ruba kaznenog prostora šalje u mrežu Evertona. Bio je to prvi Portugalčev pogodak u dresu Redsa.

Mogao je Liverpool do kraja prvoga dijela doći i do opipljivije prednosti, a sve promašene prilike došle su na naplatu početkom drugog dijela. David Moyes očito je dobro prodrmao svoje igrače tijekom odmora, a oni mu već u prvoj minuti nastavka uzvratili pogotkom Sylvaina Distina.

Domaćin se još nije ni snašao, a u 52. minuti odlično se u šesnaestercu Liverpoola ogradio Jermaine Beckford i plasirao loptu u donji lijevi kut gola Pepea Reine.

Kenny Dalglish u nevjerici je gledao kako se raspada igra njegove momčadi, no ovaj put ipak su smogli snage za povratak u utakmicu. Dotad briljantni Howard u 68. minuti neoprezno je srušio Maxija i skrivio jedanaesterac, a s bijele točke Dirk Kuyt osigurao Redsima jedan bod.

• matbaric17.01.2011. u 08:27
    Opet klasika, rekao sam da ce biti dobra tekma... Evo Liverpoolu barem bod...
    matbaric
  • Obrisan korisnik17.01.2011. u 07:42
    ma srce me boli kad vidim onog Lucasa Leivu na terenu,zar sam ja jedini koji vidi koliko je taj igrac los !? Totalno los u obrani,u napadu ga nema bas nigdje a tamo gdje ga najvise treba biti u sredini on ne postoji ! On je jedan od najvecih razloga sto Liverpool igra tako bezkrvno i sto ne moze... [više na forumu]
  • IanZG16.01.2011. u 17:50
    Kyrgiakos ušao na poluvremenu, 6 minuta kasnije primili 2 gola. Slučajnost?