Manchester City na vrhu Premier lige

Marin Vuković • subota, 15.01.2011.

Ono što im nije pošlo za rukom tijekom božićnih blagdana, nogometaši Manchester Cityja ostvarili su u 23. kolu Premier lige. Tijesnom i teško izborenom pobjedom nad Wolverhamptonom izbili su na čelo Premier lige, preskočivši svoje gradske rivale s Old Trafforda. Chelsea se dugo igrao sa živcima svojih navijača, ali na kraju izborio glatku pobjedu nad Blackburnom i povratak među četiri prvoplasirana sastava.

Uz dosta nervoze i problema u realizaciji nogometaši Chelseaja napokon su upisali jednu čistu prvenstvenu pobjedu. Pogocima Branislava Ivanovića i Nicolasa Anelke svladali su Blackburn s 2:0 i barem na 24 sata ponovno se vratili među četiri najbolje engleske momčadi.

Chelsea je bez sumnje bio bolja momčad, goste je u prvom poluvremenu dvaput spašavao okvir gola, no uz svu inicijativu izabranici Carla Ancelottija do odmora nisu uspjeli načeti mrežu Paula Robinsona.

Vezane vijesti

U 57. minuti Stamford Bridge je ipak mogao odahnuti, u gužvi se najbolje snašao Ivanović i kroz šumu nogu poslao loptu pored nemoćnog vratara Blackburna. Srpski je reprezentativac bio najzaslužniji i za drugi pogodak domaćina, u 76. minuti najviše je skočio, pucao glavom, a Anelka laganim dodirom proslijedio loptu u mrežu.

U redovima Blackburna od prve je minute zaigrao i naš Nikola Kalinić, no nije se uspio nametnuti, pa je u nastavku zamijenjen Roqueom Santa Cruzom, povratnikom u redove Roversa iz Manchester Cityja.

Wolverhampton je na Eastlandsu odigrao sjajnu utakmicu, pošteno namučio Manchester City i zaprijetio još jednim velikim iznenađenjem, no na kraju je ipak kapitulirao zahvaljujući sjajnom izdanju Carlosa Teveza.

Vukovi su u prvom poluvremenu posve nadigrali City, u 12. minuti poveli su golom Nenada Milijaša, a ubrzo zatim iz stopostotne prilike mogli i udvostručiti vodstvo. Kazna je stigla na kraju prvoga dijela, kada je za City izjednačio Kolo Toure.

U drugom poluvremenu razigrao se Tevez i već u petoj minuti nastavka sjajnim prodorom donio prednost Cityju. Domaćin je u tim trenucima letio terenom i u 54. minuti nakon lijepe asistencije Edina Džeke pogotkom Yaye Tourea došao do 3:1.

Kada je Tevez u 66. minuti loptu glavom smjestio pod gredu, činilo se da je utakmica definitivno riješena, no Vukovi se nisu predavali. Samo dvije minute kasnije Doyle je iz jedanaesterca smanjio na 4:2, a Ronald Zubar četiri minute prije kraja doveo Wolvese na samo pogodak zaostatka.

Snage za senzacionalan povratak ipak nije bilo, a City je ovom pobjedom zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice, uz tri utakmice više od Manchester Uniteda i dvije od Arsenala.

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su West Bromwich Albion i Blackpool, a pobjedu je s 3:2 odnio domaćin. Mandarine su povele u 11. minuti golom Vaughana, no danas raspoloženi Peter Odemwingie u 37. minuti vraća svoju momčad u utakmicu.

James Morrison je u 52. minuti donio prednost Baggiesima, no deset minuta prije kraja Blackpool se ponovno vraća u utakmicu golom Taylora-Fletchera. Da bodovi ipak ostanu u džepu domaćina pobrinuo se Odemwingie svojim drugim pogotkom u 87. minuti.

Domaću pobjedu ostvario je i Stoke City, svladavši Bolton s 2:0. Golove za domaćina postigli su Danny Higginbotham i Matthew Etheringon iz jedanaesterca. Naš Ivan Klasnić nije bio u konkurenciji za momčad Boltona.

Wigan i Fulham su pak na neobično praznom stadionu u Wiganu odigrali 1:1, Hugo Rodallega je pogodio za domaće, a četiri minute prije kraja bod Fulhamu spasio je džoker s klupe Andrew Johnson.

• The Phantom17.01.2011. u 15:29
    Moga bi City do naslova jedino ako ode Mancini i dovede se neki stručniji trener
    The Phantom
  • matbaric17.01.2011. u 08:30
    Ha Ha, vratia se Sime na prvo mjesto... :)
    matbaric
  • Obrisan korisnik16.01.2011. u 13:27
    @like_it_matters - ne brini, chelsea se ne vraća u formu, očajni su(ispričavam se fanovima chelsea, al to je istina), imaju previše sreće. što se tiče city-a, mislim da ove sezone ništa od njih, bit će 3-5 al i opasni, jako opasni slijedeće godine. eh sad, arsenal, po meni jedini pravi konkurent... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.01.2011. u 13:04