Inter 3:2 Cesena
Cesena

Inter se vraća u borbu za vrh

Ivana Spahija • četvrtak, 20.01.2011.

U zaostalom susretu 16. kola Serie A, Inter je na domaćem terenu uzeo sva tri boda Ceseni. Leonardovi izabranici dugo su se mučili s fenjerašem, koji je nakon nesmotrenosti u crno-plavoj obrani uspio dostići zaostatak od dva pogotka, ali je presudio pogodak Chivua, koji je Interu donio povratak u borbu za naslov prvaka...

Četvrtu utakmicu zaredom nogometaši Intera pod vodstvom novog trenera Leonarda okončali su pobjedom, crno-plavi su u golijadi na domaćem terenu rezultatom 3:2 uzeli sva tri boda Ceseni i vratili se u utrku za sam vrh. Inter se trenutno nalazi na četvrtom mjestu sa šest bodova zaostatka za vodećim Milanom, ali ima i utakmicu manje. Cesena je i nakon poraza ostala na 17. mjestu, a naš Igor Budan je odigrao posljednjih 15 minuta u dresu gostiju, u 78. minuti je na terenu zamijenio Jimeneza.

Od samog početka dvoboja silovito su krenuli domaćini, koji su mogli povesti već u drugoj minuti susreta, ali je pokušaj Pandeva uspio ukrotiti Antonioli. Pritisak na obranu Cesene Interu se isplatio već u 14. minuti, Eto'o je odigrao dupli pas s Militom i s ruba prostora matirao Antoniolija za vodstvo Intera od 1:0. Samo minutu kasnije ponovno se tresla mreža gostiju, Pandev je dobro uposlio Milita, koji je pospremio loptu u mrežu i vodstvo Intera povisio na 2:0.

Činilo se kako će Cesena biti laka mušterija za raspoloženi Inter, no to je demantirao Bogdani, koji je u 23. minuti iskoristio pogrešku u obrani domaćina i svojim pogotkom smanjio vodstvo Intera na 2:1. Šest minuta kasnije ponovno se tresla mreža Castellazzija, Jimenez je odlično pronašao Giaccherinija, koji je loptu poslao u mrežu i poravnao rezultat na 2:2.

Inter je do novog pogotka došao u 45. minuti susreta, Maicon je ubacio loptu u sredinu, a Chivu glavom matirao Antoniolija za novo vodstvo Intera od 3:2. Drugo poluvrijeme nije ni približno bilo bogato prilikama kao prvo, Inter je do povećanja vodstva mogao doći u 66. minuti, ali je Eto'o pogodio gredu gola Cesene, a deset minuta kasnije neprecizan je bio Pandev, koji je iz izgledne prilike gađao iznad grede. No, i pobjeda od 3:2 crno-plavima donosi tri vrijedna boda koja ih ponovno uključuju u utrku za Scudettom.