Bundesliga, 19. kolo, 21.01.2011, 20:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:0 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Josip Piršljin • petak, 21.01.2011.

U prvoj utakmici 19. kola njemačke Bundeslige HSV je na domaćem terenu svladao Eintracht iz Frankfurta s 1:0, a pobjednički pogodak za momčad iz Hamburga postigao je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić.

HSV je pred otprilike 50.000 navijača na svojoj Imtech-Areni tražio pobjedu protiv gostiju iz Frankfurta kojom bi se popeo na 6. mjesto prvenstvene ljestvice. To im je i uspjelo, te su sada bodovno izjednačeni s Bayernom. Mladen Petrić je nakon ozljede ponovno zaigrao ušavši u igru u drugom dijelu, te svojim četvrtim bundesligaškim pogotkom ove sezone donio HSV-u nova tri boda.

U prvom poluvremenu strijelci nisu bili raspoloženi niti na jednoj strani pošto je završilo rezultatom 0:0. Nogometaši HSV-a imali su veći posjed lopte i kontrolirali su igru, ali bez konkretnih učinaka jer se mreža bivšeg makedonskog reprezentativca Oke Nikolova nije tresla u prvih 45 minuta.

U 17. minuti Eintracht je imao dobru priliku kada se prema golu Franka Rosta sjurio Martin Fenin, no Čeh u frankfurtskoj momčadi nije dobro pucao i Rost je to s lakoćom pokupio. Oba trenera bila su prisiljena obaviti prve zamjene već oko 30. minute kada su se sudarili Gojko Kačar i Alexander Meier, te su morali napustiti igru zbog povreda.

Igrači Armina Veha unatoč dominaciji nisu uspjeli stvoriti veliki broj prilika, a jednu od izglednijih propustio je realizirati Änis Ben-Hatira u 39. minuti nakon lošeg udarca glavom iz neposredne blizine.

Veh je u drugom poluvremenu odlučio zamijeniti ozlijeđenog Jonathana Pitroipu, a umjesto njega u igru ubaciti hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića. I jedna i druga momčad u nastavku su zaigrale bolje, no do pogotka je ipak došla domaća ekipa.

U 65. minuti HSV je poveo pogotkom Petrića nakon sjajnog ubačaja Ben-Hatire s desne strane. Petrić je pratio akciju i pospremio loptu u mrežu pored nemoćnog Nikolova za vodstvo svoje momčadi od 1:0. Nakon toga gostujući igrači su počeli igrati ofenzivnije prema golu Rosta što je ostavilo dosta prostora HSV-ovim napadačima. Ipak, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao unatoč dobrim prilikama kojih je bilo na obje strane.