Osveta Bayerna, Borussia usporena

Borna Rupnik • subota, 22.01.2011.

Bayern je obilato uzvratio Kaiserslauternu za poraz u prvom dijelu prvenstva, a vodeća Borussia nije uspjela upisati novu pobjedu pred svojim navijačima...

Nogometaši dortmundske Borussije svoj su sjajan bundesligaški učinak željeli nastaviti i na svom terenu protiv Stuttgarta, no gosti su se u potrazi za bodovima koji prvoligaški život znače dobro postavili i uspjeli opasno prijetiti žuto-crnim domaćinima.

Imali su nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, no realizacija je zakazala s obje strane, a kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka uslijedila je brza, tečna i jednostavna akcija Borussije koju je Götze okončao za 1:0.

Kloppov je sastav u nastavku mogao dotući goste, dva je puta promašio praktično prazna vrata Stuttgarta, no ni oni se nisu predavali i njihov je trud nagrađen šest minuta prije isteka vremena, kada je Pogrebnjak postavio konačnih 1:1.

Kaiserslautern je u prvom dijelu prvenstva svladao Bayern na hrvatskim krilima, ali na Allianz Areni nije bilo suspendiranog Lakića. Crveni vragovi bili su nešto bolji suparnik i držali bod sve do 45. minute, kada je oporavljeni Robben pogodio za 1:0, a vodstvo Van Gaalove momčadi povisio je Gomez tek što se u drugom poluvremenu krenulo s centra.

Neizvjesnost je utakmici vratio Moravek pola sata prije kraja, ali u završnih deset minuta pitanje pobjednika s nova dva gola odlučuje Gomez, a Müller u sudačkoj nadoknadi zabija i za 5:1. Pranjić i Iličević odradili su cijelu utakmicu.

Španjolski napadač Raul još je jednom dokazao svoju vrijednost. U čvrstoj, izjednačenoj utakmici, u kojoj je Rakitić igrao od prve do 85. minute, osigurao je Schalkeu sva tri boda na gostovanju kod iznenađuje dobrog, drugoplasiranog Hannovera, dok je ulogu junaka Wolfsburga ponio danski branič Kjaer. On je u Mainzu bio precizan glavom u 82. minuti na asistenciju Diega i tako upropastio sav trud domaćih nogometaša koji su mnogo toga napravili dobro, ali nisu znali zatresti mrežu momčadi za koju je Mandžukić igrao svih 90 minuta.

Bodove su podijelili još Freiburg i Nürnberg, zahvaljujući golovima Fluma i Schiebera, a gledatelji osim toga nisu vidjeli previše zanimljivosti. Pamić je susret pratio s klupe Freiburga.