Vodeni sportovi

Mladost savladala Budvu

S bazena na SaviAna Legradi • subota, 22.01.2011.

U sjeni derbija kola na Gružu, uz hladnu Savu na bazen Mladosti doputovala je drugoplasirana momčad Jadranske lige, Budva. Lov domaćina na pobjedu je i uspio, gosti iz Crne Gore savladani su s 15:10, čime je osigurano treće mjesto na ljestvici.

HAVK MLADOST – VK BUDVA 15:10 (3:0, 3:2, 4:2, 5:6)

Triglav Jadranska vaterpolo liga, 8. kolo
Zatvoreni bazen uz Savu, gledatelja: oko 500
Suci: Margeta (Zagreb), Franulović (Rijeka)

HAVK MLADOST: Vukičević, Perić , Letica, Petković 3, Pavičić 1, Udovičić 3, Brlečić, Karač, Muslim 2, Hinić 4, Buljubašić , Pavić, Lončar 2. Trener: Emil Nikolić

VK BUDVA: Lazović, Petković, Bašić 1, Danilović, Ljubanović, Pejaković, Pasković 2, Vukčević, Žanetić 1, Trbojević 1, Jokić 1, Brguljan 1, Boyd 3. Trener: Veselin Krivokapić

Igrač više: Mladost: 8/10, Budva: 5/12

Peterci: Mladost: 1/1, Budva 1/2

U prve četiri minute Mladost je preplivala nekoliko puta bazen na Mladosti i upisala tri pogotka, strijelci su bili po prvi puta na susretu Hinić, Petković i Udovičić. Početak druge četvrtine obilježio je prvi napad i prvi promašaj Budve. Kriza i kratka apstinencija od pogodaka je brzo prošla, a pospješio ju je Muslim svojim prvim pogotkom na utakmici.

Za prvi pogodak gostiju se tek u desetoj minuti susreta pobrinuo Bašić. Muslim nije dalje oklijevao i nastavio je svoj niz pogodaka, pobrinuo se za vodstvo domaćih od 5:1. Vodstvo je povećao i Udovičić koji je iz svog drugog pokušaja s centra pogodio mrežu.

Treći dio ponovno počinje napadom gostiju, loptu je u tabor gostiju kod prvog plivanja prebacio Buljubašić. Pred zgroženim Pavićem mrežu je parao Pastović sam preplivavši pola bazena. Kapetan Žabaca Hinić je u sljedećem napadu postigao svoj drugi pogodak na susretu. Malobrojna zagrebačka publika ponovno je svjedočila sjajnoj predstavi Udovičića koji je još jednom uspio napraviti uspješan prodor u obranu crnogorskih predstavnika.

Za smanjenje rezultata bio je zaslužan Boyd, a sreću je kod peterca iskoristio Petković. Nakon tri neuspješno odigrana napada s igračem više, trener Budve Krivokapić zatražio je predah samo 20 sekundi prije kraja trećeg dijela. Napad kod gostiju nakon predaha nije donio nikakav preokret u rezultatu, odbijanac od Pavića iskoristio je Hinić i postigao svoj treći pogodak na susretu.

U zadnjem dijelu Mladost je mogla mirno nastaviti plivati, a u lovu na bolji rezultat i jedna i druga momčad postigle su ukupno 11 pogodaka u zadnjih osam minuta. Gosti su prilično pritisnuli obranu domaćina tako da je Nikolić bio prisiljen zatražiti predah, nakon čega je Petković postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Odličnu formu iz utakmice u utakmicu postiže Muslim kojem je prosjek tri pogotka po susretu.

Standardno odličnom Paviću i Udovičiću pridružio se večeras procvali kapetan Hinić s četiri pogotka te mlada nada Luka Lončar s dva pogotka. U redovima Budve izostao je sjajni golman Šefik, što je rezultiralo relativno uvjerljivom pobjedom na Savi.

Mladost si je pribavila važnu pobjedu u nastavku natjecanja i približila se tako željnom doigravanju, rezultati u Euroligi su isto tako odlični, a večeras su uhvaćena važna tri boda i treće mjesto regionalne lige.