Vodeni sportovi

Jadranu splitski derbi

Vedran Babić • nedjelja, 23.01.2011.

Gradski derbi dvaju splitskih posrnulih klubova pripao je Jadranu, koji je razliku stvorio u drugoj i četvrtoj četvrtini...

OVK POŠK - JADRAN (ST) 4:9 (1:1, 1:4, 1:0, 1:4)

Triglav Jadranska liga, 8. kolo
Split, bazen u Poljudu
Suci: Štampalija i Copić (oba Šibenik)

OVK POŠK: Jelovina, Lušić, Prižmić, Wall, Bautović (2), Benić (1), Popović, Maras (1), Scherbl, Rabadan, Buzdovačić, Matutinović, Bujas, Travnikar. Trener: Vinko Rossi

Jadran (ST): Kačić, Jelavić, Vukić (1), Vlaić, Gluhaić, Smodlaka (1), Kekez, Vuleta (2), Brnas (1), Letica, Banovac, Visković (1), Koljanin (2), Divković (1). Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: OVK POŠK 2/8, Jadran (ST) 2/3
Peterci: OVK POŠK -, Jadran (ST) 3/4

Iako je utakmica u prvoj četvrtini bila ujednačena, Jadran se u drugoj odlijepio na 5:2 i praktički riješio susret. Bautović je u trećoj četvrtini postigao jedini pogodak i smanjio na 5:3, no Vukić i Vuleta u posljednjem periodu zabijaju za 7:3 i tu je priči bio kraj.

Jadranu je ovo druga pobjeda u ligi, a OVK POŠK, koji još uvijek ne zna za pobjedu, šesti poraz. U sljedećem kolu Jadran ugošćuje Koper, a OVK POŠK putuje u Zagreb na ogled s Medveščakom.