Vodeni sportovi

Četiri gola Premuša Mornaru

Maja Giljanović • subota, 22.01.2011.

Bivši reprezentativni centar Kvarnera, Primorja, Mladosti i Pro Recca Danijel Premuš i Gavril Subotić sami su postigli golova koliko i cijela ekipa Mornara i Jadranu Ivice Tucka osigurali tek treću pobjedu u JVL-u u sezoni.

Jadran HN - Mornar 13:9 (2:1, 4:2, 4:2, 3:4)

Igalo, Jadranska liga, 8. kolo
Suci: Curić i Kontić

JADRAN HN: Ščepanović, Sekulić 1, Vidović, Janović 1, Đ. Filipović 1, Latinović, Kalinić, Gojković 1, Premuš 4, Sarić, P. Filipović, Kovačić, Tašanović, Subotić 5. Trener: Ivica Tucak

MORNAR: Bijač, Burić, Marinić-Kragić, Čorušić 1, Kalebić, Oreb 2, Jerković, Anić, Butić, Marelja 2, Franičević 1, Antonijević 4, Bratić. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Jadran 3/4, Mornar 2/11

Peterci: Jadran 2/2, Mornar -

Nakon što su se u prošlom kolu Jadranske lige proveli kao "žuti" na Kantridi protiv Primorja (7:13) vaterpolisti novljanskog Jadrana su u osmom kolu JVL-a u svom Igalu do treće pobjede sezone stigli preko Mornara.

Splićani su gubili od prvog do posljednjeg napada, prvu četvrtinu igrači Ivice Tucka dobili su 2:1, na poluvremenu su vodili 6:3, a nakon što su Antonijević i Marelja sredinom treće četvrtine smanjili na 5:7 domaćin je ubacio u višu brzinu i poveo 10:5. Četvrtu četvrtinu dobili su mornarevci (4:3) i na koncu izgubili 9:13.

Dojučerašnji stup obrane splitske momčadi Željko Kovačić prvi je put zaigrao protiv svog matičnog kluba i nije se upisao među strijelce, a samo su Gavril Subotić (5) i bivši hrvatski reprezentativac Danijel Premuš (4) postigli golova koliko i cijela ekipa Mornara. Najbolji, pak, strijelac u splitskim redovima bio je strijelac četiri gola i s ukupno 14 golova u sezoni najbolji strijelac Mornara u JVL-u Antonijević.