Vodeni sportovi

Gruški derbi okončan remijem

Tea Lokas • subota, 22.01.2011.

Jug i Primorje odigrali su izjednačenu utakmicu u Dubrovniku koja je završila podjelom bodova. Jug je u svom dvorištu dopustio Riječanima da u osmom kolu Jadranske vaterpolo lige na semafor upišu rezultat 9:9...

Jug CO - Primorje EB 9:9 (2:2, 3:2, 2:2, 2:3)

Dubrovnik, osmo kolo JVL
Gledatelja: 500

Jug CO: Nižić 5 obrana, Vranješ, Sutić 1, S. Sukno 2, Joković 1, Seman 1, Marković 1, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 2, Ivanković, Šutalo. Trener: Elvis Fatović.

Primorje EB: Car 1 obrana, Glavan, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga, Franković, Tiškivski 2, Jelača 1, Da. Varga 3, Barač, Beltrame 1, Garcia 1, Brala, Krizman. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Jug 3/11, Primorje 2/7
Peterci: Jug 0, Primorje 0
Suci: Brguljan, D. Adžić

Jug se vjerojatno nikada neće smatrati ničim manjim od favorita u gruškom bazenu, no danas su naletjeli na ravnopravnog protivnika koji trenutno odigrava odlične partije u regionalnoj ligi kao i u Dalekovod Euroligi.

Osim toga, vaterpolisti Primorja u Dubrovnik su došli odlučni u namjeri da ostanu jedina neporažena momčad u Jadranskoj ligi, što im se nakon okršaja s jednim od favorita iste i ostvarilo.

Jug je otvorio susret pogotkom Markovića, a na 1:1 izjednačio je Krapić. Prvu (i jedinu) prednost za Riječane donio je Jelača, no ubrzo se u strijelce nakon dulje pauze upisao i Obradović koji je na semafor zabilježio 2:2 za kraj prve četvrtine.

Razigrani povratnik ponovno je poentirao za svoju momčad (3:2), što je bilo uvod u lagano odvajanje vaterpolista Elvisa Fatovića koje je uslijedilo pogotkom Semana za 4:2. Do poluvremena Riječani su se uspjeli vratiti na izjednačen rezultat (4:4), no Maro Joković zabija za 5:4, nakon čega Jugaši odlaze mirniji na petominutnu pauzu.

Jugaši u drugom dijelu utakmice nisu dopuštali Primorju da ostvari bilo kakvu prednost, sami stvorivši ponovno i +2 u dva navrata (sredina treće i četvrte četvrtine). Minutu prije kraja bilo je 9:8 za Jug, a Primorje je u posljednjim sekundama utakmice putem Garcije izjednačilo na 9:9 i iz još jednog prvenstvenog dvoboja izišlo neporaženo.

Za desetak dana ove dvije momčadi ponovno će odmjeriti snage, no na Kantridi i u šestom kolu Eurolige. Iako su i Jug i Primorje osigurali četvrtfinale, bit će zanimljivo vidjeti kako će se Jug snaći na riječkom "terenu".