Primera División, 20. kolo, 22.01.2011, 20:00 h
Barcelona
Barcelona 3:0 Racing Santander
Racing Santander

Ante Zovko • subota, 22.01.2011.

Nastavlja se Barcelonina dominacija u prvenstvu. Ni Racing se u 20. kolu Primere nije pokazao protivnikom koji može napraviti nešto više na Camp Nou pa je prošao kao i u Santanderu u prvom kolu. Uz to, Barcelona se može pohvaliti još jednim rekordom.

Još jedna nadahnuta predstava bez prevelikog naprezanja osigurala je Barceloni nova tri boda u Primeri. Iako je obrana bez ozlijeđenog Danija Alvesa malo "škripala", katalonski ponos s 3:0 je svladao Racing koji je istim rezultatom poražen i u prvom kolu na svojem terenu.

Otpor Racinga trajao je točno minutu i trideset sekundi. Messi je ušao pred gol ubacio u gužvu, a najbolje se snašao Pedro i pogodio za vodstvo.

14. zaredom za rekord

Bila je ovo 14. Barcelonina pobjeda zaredom u Primeri. Uz to i 11. od tih 14 u kojoj je suparnik bar tri puta vadio loptu iz mreže. Barcelona je s nova tri boda srušila rekord Primere: od mogućih 60 u prvih 20 kola uzela je 55, što nikome u povijesti nije pošlo za rukom.

Po starom dobrom običaju Barcelona se nametnula na svojem terenu uglavnom ne dopuštajući gostima da primirišu preko polovice terena. Oko 70 posto posjeda lopte rezultiralo je brojnim prilikama, od kojih su neke bile i ziceri.

Jedinu priliku u dotadašnjem dijelu susreta Racing je dobio zbog greške Busquetsa, poslije čega je Rosenberg "ispružio" Valdesa.

Drugi pogodak u Racingovoj mreži morao je kad-tad pasti, a dogodilo se u 32. minuti iz jedanaesterca. Messi ovaj put nije imao problema kao u Sevilli u srijedu protiv Betisa i rutinski zabio za podebljanje vodstva.

Bilo je primjetno da Barcelona u nekoliko brzina manjem ritmu od svojih najboljih izdanja. To joj je snaga suparnika i dopuštala, ali u završnici poluvremena dekoncentracija u obrani umalo je rezultirala smanjenjem prednosti. Najbolju priliku za svoje propustio je Gonzalez glavom kad je izmaknuo Adrianovoj pozornosti.

Guardiola je uočio da obrana ne briljira pa je umjesto kapetana Puyola, koji još nije najspremniji nakon ozljede, uveo Piquea. Katalonska ofenziva opet je upalila u 56. minuti. Fina kombinacija Ville i Pedra rezultirala je Iniestinim pogotkom za 3:0.

Uz komotnu prednost Guardiola je ubrzo mogao izvaditi i odmoriti Xavija i Pedra, a na terenu ništa novo. Čuvanje prednosti bezbrojnim dodavanjima, posjedom lopte i ponekom prilikom za povećanje vodstva. Nije ga bilo, ali nijedna strana sigurno zbog toga neće žaliti.

• Obrisan korisnik25.01.2011. u 12:35
    A kako to izgleda jednostavno, ali samo "izgleda". Ovo postaje rutinski, ovako kompletni su jednostavno nepobjedivi. Mislim kad bi sastavili jednu ekipu od svih igrača na svijetu, kad bi to posložili Mo, Fergi i Arsen zajedno, da ovoj Barci nebi pera odbili.
  • Obrisan korisnik23.01.2011. u 17:07
    Meni je prestrašno to što su Messi i Villa zajedno zabili 33 gola u 20 tekmi!!!Više od njih dvojice zabili su samo Real i Villareal,a Valencia kao i oni 33.Nevjerojatno,i još Pedro 11.Od top 5 strijelaca španjolske lige 3 su barcina.Ovakva dominacija mislim da nikad nije viđena,a imaju samo 4 boda... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.01.2011. u 13:04
    Barca !!! Bravo cijela momčad.... Messi *___* Iniesta *___* Pedro *___* Villa  *___* Xavi *___*
  • Obrisan korisnik23.01.2011. u 12:28