Novi poraz Atletica, Espanyol odličan

Marin Pintur • nedjelja, 23.01.2011.

Dvadeseto kolo Primere je u nedjelju ponudilo važne dvoboje u borbi za opstanak u kojima su profirali Almeria, Sporting i Zaragoza. Gostujuće slavlje je upisao Espanyol kod Getafea.

Nakon ovotjednog ispadanja iz Kupa Kralja, i to od mrskog rivala Reala, nogometaši Atletica su doživjeli novi udarac u prvenstvu. Porazom od Sportinga u gostima, Madriđanima su dodatno smanjene šanse za osvajanje mjesta u kvalifikacijama za Ligu prvaka. S druge strane, Sporting je došao do vrlo važna tri boda s kojima je pobjegao iz zone ispadanja. Povremeni hrvatski reprezentativac Mate Bilić opet nije bio u konkurenciji za nastup, a jedini pogodak na utakmici je djelo Davida Barrala u 51. minuti.

Sa samog začelja je pobjegla Almeria, te nakon 20. kola prepustila fenjer Primere Levanteu. Almeria je trobod osvojila protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Osasune. Domaćin nije mogao poželjeti bolje otvaranje utakmice, već nakon deset minuta dvoboja na semaforu je svjetlilo 2:0. Strijelci su bili Garcia u 8., te Ulloa u 10. minuti. Osasuna je smanjila prednost domaćih u 23. minuti preko Arande, ali svojim sedmim pogotkom u sezoni pobjedu je Almeriji osigurao Jose Ulloa u 51. minuti. Konačni rezultat od 3:2 je postavio Dejan Lekić u posljednjim trenucima dvoboja.

U dvoboju Getafea i Espanyola svakom je protivniku pripalo po jedno poluvrijeme. Međutim, igrači Espanyola su bili puno konkretniji te u drugom poluvremenu čak tri puta tresli mrežu Getafea, te odnijeli tri boda u Barcelonu. Getafe je poveo u 13. minuti kada je strijelac bio Miku, te držao vodstvo do početka drugog dijela. U 52. minuti je krenula rapsodija Espanyola, pa je već u 63. minuti rezultat bio 1:3. Prvi i treći pogodak u tom preokretu je postigao Luis Garcia, a jednom je precizan bio Callejon.

Do svoje četvrte pobjede u ovosezonskom izdanju Primere je stigla Zaragoza. Žrtve su bili gosti iz La Corune, a vrijedan pogodak je postigao Boutahar u 38. minuti.