Primera División, 20. kolo, 22.01.2011, 22:00 h
Valencia 4:3 Málaga
Málaga

Valencia jedva dobila Malaginu devetoricu

Ante Zovko • subota, 22.01.2011.

Sjajnu su utakmicu odigrali Valencia i Malaga na Mestalli. Publika je vidjela mnoštvo preokreta i uzbuđenja, a domaći su na kraju jedva osvojili tri boda iako su imali dva igrača više. Pobijedila je Valencia 4:3, a publika je bila "na iglama" do samog završetka.

Financijski "potkožena" Malaga u siječnju je dovela niz zvučnih pojačanja, ali nikako da se pomakne iz zone borbe za ostanak. U utakmicu u Valenciji ušli su sa samo jednim bodom iznad "crvene" zone i bilo je vrijeme da na velikoj sceni pokažu kolika je snaga pojačane momčadi. U tome su u prvom dijelu uspjeli, ali iskusna Valencia iskoristila je brojčanu prednost i ostavila ih na istom mjestu s kojeg su ušli u dvoboj.

Već je početak dao naslutiti da će se na Mestalli igrati uzbudljiva utakmica. Čak je Malaga krenula odlučnije u potrazi za golom. Pronašla ga je gostujuća momčad u devetoj minuti kad je Julio Baptista sjajno nabacio Rondonu, a ovaj još ljepše trese domaću mrežu.

Već pet minuta kasnije Malaga je ostala bez Demichelisa, koji je morao na "tuširanje" jer je kao zadnji čovjek obrane srušio Matu i skrivio jedanaesterac, a španjolski je reprezentativac sam realizirao najstrožu kaznu.

To nimalo nije obeshrabrilo momčad Manuela Pellegrinija. Nastavila je u istom ritmu i imala više prilika za gol koji je stigao u 31. minuti. Duda je nabacio iz slobodnog udarca, a Rondon se najbolje snašao i po drugi put zabio za ekipu s igračem manje.

U drugom dijelu kao da je izašla druga momčad Valencije. Kako im je trener Emery na poluvremenu sigurno servirao "jezikovu juhu", njegovi su igrači zavladali terenom i u 52. minuti Roberto Soldado drugi je put razveselio domaće navijače.

Deset minuta poslije toga, u jeku Valencijina pritiska, Malaga je ostala s devet igrača , kad je u prilično konfuznoj situaciji Rosario "pocrvenio". Naravno, bilo je pitanje vremena kad će Valencia zadati novi udarac. U 66. Banega je dočekao loptu na rubu kaznenog prostora, a njegov je snažni udarac Soldado malo skrenuo u mrežu i dodatno otežao posao Malaginu vrataru Asenju.

Kad se očekivao novi Valencijin pogodak jer se igra odvijala pred gostujućim golom, Mestalla je opet utihnula. Brzu kontru sjajnim je pogotkom okrunio Baptista i devetorici svojih suigrača donio veliko zadovoljstvo. No, ono je trajalo do 90. minute, kad je četvrti gol za Valenciju i tri boda osigurao Aduriz.