Šerif svladao Varaždince

Ivana Strahija • subota, 05.02.2011.

U svom trećem turskom pripremnom susretu hrvatski prvoligaši nisu uspjeli nastaviti niz pobjeda. Bolji je bio renomirani moldavski Šerif, koji je s 1:0 odnio pobjedu.

"Odigrali smo uistinu najbolju utakmicu do sad i velika je šteta što je nismo okrunili pobjedom. Imali smo pregršt šansi, trkački odradili strašnu utakmicu, pritiskali Moldavce… Ma sve je bilo odlično osim te jedne pogreške Conjara, nakon koje smo primili gol", javio se iz Turske trener Varaždinaca Samir Toplak.

U trećoj utakmici u Antalyji Varaždin je igrao sa Šerifom iz Moldavije i nakon dvije pobjede (Torpedo Kutaisi iz Gruzije i U-Cluj iz Rumunjske) upisao poraz. No, već će u subotu Varaždinci imati priliku za popravak, kad igraju protiv Metalurga iz Zaporožja (Ukrajina).

Protiv Šerifa je Toplak započeo sa sljedećim sastavom: Dreven, Šimek, Conjar, Punčec, Kvesić, Brlečić, Posavec, Vuk. Hojski, Glavica, Dudić; u 46. minuti ušli su Antolić, Šafarić, Sušac, Vugrinec, F. Škvorc; u 60. minuti ušao je Zubak, a od 75. su igrali i Mrmić te Pušić.

Za Metalurg je u planu minutaža za petorku koja je u petak odmarala zbog manjih ozljeda, a to su redom D. Škvorc, Glavina, Aganović, Tkalčić i Krklec. Toplak je već najavio početni sastav: Krklec, Tkalčić, Sušac, D. Škvorc, Šimek, Brlečić, Šafarić, F. Škvorc, Glavina, Aganović i Vugrinec.

Od ostalih vijesti iz Turske saznajemo da je vrijeme i dalje iznimno ugodno i toplo, a kiša koja je padala u petak dobro je došla terenima za trening i igru. Od subote Varaždinci ostaju bez kapetana Punčeca, koji se mora javiti u stožer U21 reprezentacije koja će započeti s pripremama za prijateljski susret sa Slovencima 9. veljače u Kopru. Tursku napuštaju i trener vratara Mrmić te fizioterapeut Redžaj, koji se moraju javiti u A selekciju, koja 9. veljače igra prijateljsku utakmicu u Puli protiv Češke.

• Obrisan korisnik06.02.2011. u 12:24
    Nije bed, pa oni su izbacili Dinamo, a u igri su dominirali naši.
  • Obrisan korisnik05.02.2011. u 17:57
    @deLioncourt Subota. Pardon, već odigrana, Varaždin dobio 1:0 (strijelac Dudić u 77. minuti)
  • Obrisan korisnik05.02.2011. u 14:46