Kiel 34:23 Hamm-Westfalen
Hamm-Westfalen

Kiel pobjedom otvorio nastavak prvenstva

Mario Glasnović • ponedjeljak, 07.02.2011.

Današnjim susretom između Kiela i Ahlen-Hamma počeo je drugi dio rukometne Bundeslige. Aktualni njemački i europski prvak je u Sparkassen Areni dočekao pretposljednju momčad prvenstva te slavio rezultatom 34:23.

Nakon nešto više od mjesec dana pauze nastavlja se jedna od najjačih liga svijeta. Proljetni dio sezone otvorili su trećeplasirani Kiel i pretposljednja momčad Bundeslige, Ahlen-Hamm. Kiel je opravdao ulogu favorita i svladao slabašnu momčad iz Ahlena s 11 golova razlike.

Domaćin je odlično otvorio susret i nakon pet minuta vodio sa 6:0, najviše zahvaljujući Filipu Jichi i Dominiku Kleinu. Gosti se nisu predavali te su na krilima Pomeranza i Holmgeirssona došli na -2. Zadnjih 15-ak minuta prvog dijela Kiel je održavao prednost na dva odnosno tri gola razlike. Gosti su u 27. minuti izjednačili, a zatim i pogotkom Izraelca Chena Pomeranza poveli 13:12. Na poluvrijeme se otišlo s iznenađujućom prednošću gostiju od 14:13.

U prvih nekoliko minuta nastavka Kiel je poveo, a gosti su samo na kratko uspijevali održati razliku na tri pogotka. Tada domaćini ubacuju u veću brzinu i golovima Zeitza, Jiche i Ilića stvaraju prednost koju uspijevaju bez problema održati do kraja utakmice.

Na kraju je završilo s +11, odnosno 34:24 za domaćine. Najbolji pojedinci u redovima Kiela bili su Jicha s osam golova te Christian Zeitz i Momir Ilić sa sedam pogodaka. Kod Ahlena najefikasniji je bio Chen Pomeranz sa sedam i Einar Holmgeirsson sa šest pogodaka.

U utorak se susreću VfL Gummersbach i Göppingen te Grosswallstadt i Magdeburg. Ostalih šest susreta odigrat će se u srijedu.