Čupić uspješniji od Ninčevića i Špoljarića

Mario Glasnović • utorak, 22.03.2011.

U uzbudljivom dvoboju 26. kola Bundeslige Rhein-Neckar Löwen je na domaćem parketu pobijedio berlinski Füchse jednim pogotkom prednosti, bilo je 33:32 za Lavove. Ova utakmica bila je i dvoboj hrvatskih rukometaša jer u momčadi Löwena igra Ivan Čupić dok boje Füchsea brane Denis Špoljarić i Ivan Ninčević.

U prekrasnoj atmosferi SAP Arene u Mannheimu susrele su se momčadi koje se nalaze u samom vrhu Bundeslige. Rhein-Neckar Löwen je prije utakmice bio četvrti na ljestvici, a Füchse iz Berlina je zauzimao treće mjesto iza vodećih HSV-a i Kiela.

Nakon prvih 20 minuta obje su momčadi imale jednak broj golova na svome kontu, deset pogodaka na obje strane. Nakon toga sjajno igraju Lisice i s četiri uzastopna gola vode s četiri pogotka razlike (14:10). Trinaesti pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević.

Trener domaćina Gudmundsson nakon toga je zvao time-out koji je urodio plodom. Rhein-Neckar Löwen je nadoknadio prednost golovima Tkaczyka te se na odmor otišlo izjednačeno, rezultat je bio 16:16.

U prvih deset minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol, a nakon toga domaćini igraju bolje i golovima Bjarte Myrhola te obranama Slawomira Szmala okreću utakmicu u korist Rhein-Neckar Löwena. U 55. minuti domaćini su imali tri pogotka razlike (30:27), no konačan rezultat je bio 33:2 za Rhein-Neckar Löwen.

Ivan Čupić nije imao preveliku minutažu u domaćim redovima te se nije upisao u pogotke, dok su u momčadi Füchsea igrali Ninčević i Špoljarić. Ivan Ninčević je postigao dva pogotka i zaradio je jedno isključenje.

Najbolji pojedinci susreta su bili norveški reprezentativac Bjarte Myrhol koji je postigao sedam golova, a vrlo dobri su bili Olafur Stefansson koji je postigao šest pogodaka i Uwe Gensheimer sa sedam pogodaka. Navedenima treba dodati i sjajnog vratara Szmala. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Richwien i Kubisztal, obojica po sedam pogodaka.

Ovom pobjedom Rhein-Neckar Löwen je preskočio Füchse na prvenstvenoj ljestvicu te se sada nalaze na trećem mjestu.

U drugoj utakmici je Flensburg opravdao ulogu favorita i pobijedio u gostima momčad Grosswallstadta rezultatom 28:27. Gosti su kroz cijelu utakmicu bili bolja momčad i već su na poluvremenu vodili s sva pogotka razlike (14:12). U nastavku su se malo opustili što domaćini nisu znali dobro iskoristiti pa je Flensburg ipak upisao dva boda.

Najbolji strijelci u redovima gostiju su bili Lasse Svan Hansen i Anders Eggert koji su zabili po osam pogodaka. Kod Grosswallstadta su se istaknuli Weinhold i Kneer, obojica po šest golova.