Vori najbolji u pobjedi HSV-a

Mario Glasnović • nedjelja, 27.03.2011.

Vodeća momčad Bundeslige upisala je 24. pobjedu u prvenstvu. U Hamburgu je kapitulaciju potpisala momčad Melsungena, a najbolji pojedinac susreta bio je naš Igor Vori koji je postigao šest pogodaka za HSV. U drugome susretu Magdeburg je na gostovanju uzeo bodove kod Balingen-Weilstettena.

Devet tisuća gledatelja u O2 World Hamburg Areni svjedočilo je novoj pobjedi HSV-a. Za 24. sezonsko slavlje Hamburga najzaslužniji je bio hrvatski reprezentativac Igor Vori koji je postigao šest pogodaka, a zaradio je i jedno isključenje. Vrlo dobru igru pružio je i Domagoj Duvnjak koji se tri puta upisao u strijelce. Blaženko Lacković nije nastupio u ovome susretu.

HSV je od samog početka bio bolja momčad, od pete minute kada su poveli s 2:1 nisu ispuštali svoju prednost do kraja utakmice. Momčad Melsungena, čije boje brani Mario Kelentrić, nekoliko je puta smanjivala prednost domaćina, u 25. minuti je bilo 11:9, no nisu imali dovoljno snage za preokret. Na poluvremenu je rezultat bio 14:10 za HSV.

U drugome dijelu domaćini su svoju igru podigli na višu razinu i sasvim zasluženo ostvarili pobjedu. Golovima Vorija, Krausa i Lindberga HSV je povećao razliku, a konačan rezultat je bio 33:23 za Hamburg.

Osim Vorija koji je postigao šest golova, raspoloženi su bili i Kraus, Lindberg, Hens i Schröder koji su postigli po četiri pogotka. U gostujućim redovima istaknuo se srpski reprezentativac Nenad Vučković sa šest golova.

U drugome susretu koji se igrao u subotu, Magdeburg je u gostima bio bolji od Balingen-Weilstettena. Gosti su slavili rezultatom 32:25, a najzaslužniji za pobjedu Magdeburga bio je najbolji strijelac Bundeslige, Robert Weber, koji je postigao sedam pogodaka.

• zovche27.03.2011. u 21:07
    ne znam na koju foru samo, 4 boda u njemackoj ligi je prosto previse... nema od koga HSV izgubiti toliko bodova... medjusobno 2 da izgube (i to je pitanje) i to je to... a ovo zasluzeno, kad god kiel ista osvoji, nije zasluzeno...