Mario Glasnović • subota, 12.02.2011.

U 22. kolu Bundeslige Bayern je s visokih 4:0 svladao Hoffenheim, a njihovi glavni konkurenti u borbi za drugo mjesto, Bayer Leverkusen, također su ostvarili pobjedu. Mladen Petrić postigao je pobjedonosni pogodak za HSV u gostima protiv Wolfsburga...

Bayern je na Allianz Areni uvjerljivo slavio protiv Hoffenheima, za koje je od prve minute igrao naš Boris Vukčević. Prvi pogodak Bayern je postigao već u drugoj minuti preko Marija Gomeza. Bavarski ubojiti napadač je na asistenciju Robbena postigao svoj 17. pogodak u prvenstvu.

U 15. minuti Bavarci su povećali svoju prednost na 2:0, vrlo dobro su kombinirali Ribery i Thomas Müller, a mladi Nijemac je preciznim udarcem postigao svoj šesti pogodak ove sezone. U nastavku je trener Hoffenheima ubacio Joea Šimunića, ali naš reprezentativni branič nije uspio zaustaviti Bayernove napadače. Arjen Robben je u 63. minuti povisio na 3:0, a Nizozemac je postavio i konačan rezultat prekrasnim pogotkom u 81. minuti. Danijel Pranjić vrlo dobro je odigrao svih 90 minuta za Bayern, a igrao je na poziciji zadnjeg veznog u paru sa Schweinsteigerom.

Visoku pobjedu zabilježio je i Bayer iz Leverkusena koji je u gostima svladao neugodnu momčad Eintrachta. Leverkusen je poveo preko Simona Rolfesa u devetoj minuti, a u 32. je brazilski reprezentativac Renato Augusto povećao na 2:0. Iako je trener Eintrachta napravio dvostruku izmjenu na poluvremenu, preokreta nije bilo. Konačnih 3:0 postavio je Balitsch šest minuta prije kraja. Domagoj Vida nije bio niti na klupi Apotekara.

Schalke je s 1:0 slavio kod kuće protiv Freiburga, a pobjedonosni pogodak postigao je Jefferson Farfan u 49. minuti. Peruancu je asistirao bivši Realovac Raul. Mario Gavranović je odigrao drugih 45 minuta za momčad iz Gelsenkirchena.

Borussia iz Mönchengladbacha sjajno je počela utakmicu u gostima kod St. Paulija. Poveli su u devetoj minuti preko De Camarga. Potencijalni junak gostiju je postao tragičar kada je u 21. minuti zaradio crveni karton. Gosti su to iskoristili te pogotcima Asamoaha, Krusea i Lehmana uzeli sva tri boda iz ove utakmice.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Nürnberg i HSV. Momčad Nürnberga s visokih 4:1 svladala je momčad Stuttgarta. Golove su postigli Schieber, Simmons u prvome dijelu, a strijelci u drugome poluvremenu bili su Ekici i Chandler. Počasni pogodak za Stuttgart postigao je Funk u 45. minuti.

HSV je odnio sva tri boda s teškog gostovanja u Wolfsburgu. Junak pobjede bio je naš Mladen Petrić koji je postigao jedini pogodak na utakmici. Petrić je bio precizan iz jedanaesterca u 33. minuti, a odigrao je svih 90 minuta za momčad iz Hamburga. Mario Mandžukić nije nastupio za Vukove zbog ozljede.