Damir Žbulj • nedjelja, 13.02.2011.

U posljednjim utakmicama 22. kola njemačke Bundeslige Köln je odmjerio snage s Mainzom, dok je Werder u Bremenu ugostio Hannover. Domaćin je u Kölnu uvjerljivo stigao do tri boda, dok su u drugom susretu klubovi podijelili bodove.

Köln je, bez našeg Jajala i s Varvodićem na klupi dočekala ekipu Mainza. Gledatelji su vidjeli dobru utakmicu s pregršt golova, a do pobjede su stigli domaći nogometaši.

Do vodstva je Köln stigao već u trećoj minuti. Njemački reprezentativac Lukas Podolski izveo je slobodan udarac, a njegov pokušaj ubačaja u kazneni prostor završio je iza leđa vratara Mainza Müllera. Gosti su bolju igru u prvom poluvremenu okrunili pogotkom za izjednačenje u 31. minuti susreta. Schürrle se, nakon pogreške obrane Kölna, izborio je jednu loptu 16-ercu, njegov pokušaj udarca brani Rensing, ali na loptu natrčava Allagui i posprema je u mrežu.

Do poluvremena su domaći nogometaši ipak stigli do novog vodstva. Ubacivanje s lijeve strane Lanig glavom šalje u vratara, a na odbijenu loptu natrčava Slovenac Novakovič i iz neposredne blizine, glavom, šalje loptu u gol.

Početkom nastavka Köln je povećao svoje vodstvo. Odličan prodor Peszka, Podolski je odmjerenim udarcem lijevom nogom poslao u mrežu. Pet minuta kasnije domaćin je četvrtim zgoditkom riješio dvojbu oko pobjednika ovog susreta. Jedno dugačko ispucavanje, Novaković je ukrotio u 16-ercu gostiju, oslobodio se čuvara i pogodio bliži kut vratara Müllera.

Minutu prije kraja susreta je Petar Slišković, mladi hrvatski reprezentativac, na asistenciju Fuchsa, svladao Rensinga i postavio konačan rezultat utakmice na 4:2. Ovom pobjedom Köln se popeo na 13. mjesto prvenstvene ljestvice, a u idućem kolu gostuju kod Hoffenheima. Mainz je nastavio sa slabijim rezultatima, nalaze se na petom mjestu s 37 osvojenih bodova te im u sljedećem kolu u goste dolazi Bayern.

Werder je na svom travnjaku uspio nadoknaditi zaostatak i pogotkom u nastavku susreta stići do podjele bodova. Gosti su do vodstva stigli u 26. minuti utakmice. Schlaudraff je odlično u kaznenom prostoru pronašao Ya Konana, obrana Werdera bila je neodlučna pa napadaču gostiju nije bilo teško svladati Mielitza. Na odmor se i odlazi minimalnim vodstvom Hannovera.

U nastavku susreta, domaći nakon samo pet minuta igre dolaze do izjednačenja. U skoku je Mertesacker nadvisio Hagguija i glavom loptu poslao iz leđa vratara Zielera.

Osvojenim bodom Werder se uzdignuo iznad zone ispadanja te se s 24 boda nalazi na 14. mjestu prvenstvene ljestvice. U idućem kolu čeka ih teško gostovanje u Hamburgu kod Petrićevog HSV-a. Hannover je pobjedom propustio ponovno zasjesti na mjesto koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone, a idući vikend u goste im dolaze nogometaši Kaiserslauterna.