Preokret Herculesa, Getafe ispustio pobjedu

Josip Piršljin • nedjelja, 13.02.2011.

U 23. kolu španjolskog nogometnog prvenstva do novih pobjeda došli su nogometaši Herculesa, Real Sociedada i Levantea. Hercules je do novih bodova došao preokretom, Real Sociedad i Levante su upisali minimalne pobjede, a Getafe se nakon vodstva od 2:0 na kraju ipak morao zadovoljiti remijem.

Nogometaši Getafea su nakon uvjerljive pobjede protiv Deportiva iz La Corune u prošlom kolu upisali remi na gostovanju u Malagi. Time su se trenutno pozicionirali na sedmo mjesto na tablici, dok je momčad Manuela Pellegrinija ostala posljednja momčad Primere.

Gosti iz Madrida odlično su otvorili utakmicu pošto su do vodećeg pogotka došli već u osmoj minuti kada se u strijelce upisao Miku. U 23. minuti Getafe je povećao svoju prednost nakon jednog kontranapada u kojem je pogodak postigao Adrian Colunga. Sa zaostatkom od 2:0 domaći su otišli na predah, a u drugom poluvremenu uspijevaju izjednačiti pogocima Julija Baptiste iz jedanaesterca, te Salomona Rondona u sudačkoj nadoknadi.

Hercules je na domaćem terenu tražio pobjedu protiv Real Zaragoze kako bi je preskočio na prvenstvenoj ljestvici. To je igračima Estebana Viga i uspjelo pa su sada na 12. poziciji, dok je Zaragoza desetim porazom ostala 16.

Prvi su do pogotka došli gostujući nogometaši i to već u četvrtoj minuti kada je na ubačaj Saida Boutahara odlično reagirao Braulio i glavom poentirao. To svoje vodstvo Zaragoza je dugo držala, skoz do 80. minute, no tada slijedi preokret. Najprije je izjednačio Farinos, a pobjedu Herculesu donio je bivši francuski reprezentativac David Trezeguet u 89. minuti.

Levante je do svoje treće uzastopne prvenstvene pobjede došao protiv Almerije i time pobjegao iz zone ispadanja. Kolumbijac Felipe Caicedo postigao je pogodak u 53. minuti susreta što je bilo dovoljno nogometašima iz Valencije za nova tri boda. Almeria je upisala svoj četvrti poraz u posljednjih pet susreta i sad ima samo jedan bod više od posljednjeplasirane Malage.

Real Sociedad je pred svojim navijačima minimalno svladao Osasunu. Za deveto mjesto Primere domaćima je bio dovoljan pogodak Raula Tamuda u 74. minuti susreta. Gosti iz Pamplone nisu skupili snage za izjednačenjem, te su jedanaestim ovosezonskim porazom zauzeli 17. mjesto.