Primera División, 23. kolo, 12.02.2011, 18:00 h
Atlético Madrid 1:2 Valencia
Valencia

Joaquin odnio bodove Atleticu

Ante Zovko • subota, 12.02.2011.

23. kolo Primere otvoreno je derbijem na Vicente Calderonu. Strpljiva Valencia uzela je sva tri boda i nanijela četvrti uzastopni poraz Atletico Madridu zahvaljujući kapetanu Joaquinu.

Atleticu je pobjeda bila prijeko potrebna. Tri uzastopna poraza i samo jedna pobjeda u 2011. godini daleko je od navijačkih očekivanja. Valencia bez Albelde, Rodrigueza, Moye i vratara Sancheza činila se kao dobar početak pozitivnijih rezultata. Međutim, na kraju su pjevali samo gostujući navijači.

Krenuo je domaćin vrlo agresivno, napadački i otvorilo mu se već poslije tri minute. Jose Antonio Reyes sjajno je primirio loptu između trojice braniča i iskosa je poslao u gostujuću mrežu za 1:0.

Atletico je u početku bio dominantan, ali kako je vrijeme prolazilo, Valencia je postajala sve manje podređena uglavnom temeljeći svoju igru na brzim kontrama.

U 41. minuti Atleticova je obrana pokazala zašto ove sezone nije baš pouzdana. Prizemna lopta prošla je pokraj nekoliko igrača, a spremniji od svih njih bio je gostujući kapetan Joaquin koji poravnava rezultat.

Na poluvremenu izviždani Atleticovi igrači u drugi su dio opet ušli nešto odlučniji. Mogli su opet povesti u 57. minuti, kad je Maduro skrivio jedanaesterac, ali Diego Forlan pogađa stativu.

U 72. Valencia je mogla potpuno dotući Atletico. Jordi Alba pucao je atraktivno iskosa, ali je lopta završila pored domaćih vrata. Čekali su gosti strpljivo i branili se od jalovih domaćih pokušaja, a onda su ponovno zabili i bacili u očaj prepuni Vicente Calderon. Za drugi pogodak i tri boda pobrinuo se opet Joaquin u 82. minuti. Pred kraj utakmice Diego Godin zaokružio je Atleticovu muku izravnim crvenim kartonom.

Valencia se ovom pobjedom vratila na treću poziciju i sačuvala odlične izglede za kvalifikacije za Ligu prvaka. Atleticu slijedi velika borba ako namjerava uhvatiti bar posljednju poziciju koja vodi u Europu.