Primera División, 23. kolo, 14.02.2011, 21:00 h
Mallorca 1:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Mallorca svladala Athletic Bilbao

Maj Gašparac • utorak, 15.02.2011.

U posljednjem susretu 23. kola španjolske prve nogometne lige momčad Mallorce je na svojem terenu svladala Athletic Bilbao rezultatom 1:0, a pogodak je postigao Pierre Webó u 11. minuti susreta.

Međusobni susret ove su momčadi dočekale u različitoj formi, petoplasirani Athletic Bilbao u posljednja je četiri kola upisao četiri pobjede te je u utakmicu ušao s ulogom favorita , dok je momčad Mallorce zadnju pobjedu upisala prije četiri kola te zauzima 11. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Prvu prigodu na utakmici imali su nogometaši Athletica, pucao je u drugoj minuti susreta Gaizka Toquero, no njegov je udarac bio neprecizan. Momčad Mallorce odgovorila je dvije minute kasnije kada se u izvrsnoj prilici našao Gonzalo Castro koji je izašao sam pred gostujućeg vratara, ali pucao je neprecizno.

U 11. minuti susreta domaćini su poveli. Nakon prodora po boku, Emilio Nsue uputio je snažan ubačaj u sredinu kaznenog prostora koji prihvaća Pierre Webó i posprema loptu u mrežu.

Nakon primljenog pogotka nogometaši Athletica preuzeli su inicijativu i imali više loptu u svojim nogama, dok se domaća momčad orijentirala na obranu te pokušavala zaprijetiti iz protuudara preko brzih Jonathana de Guzmána i Emilia Nsue koji su vršili stalan pritisak na obranu gostujuće ekipe.

Do kraja poluvremena Athletic je zaprijetio preko Davida Lópeza i Fernanda Llorentea, no ti pokušaji nisu bili opasni po gol Mallorce, tako da se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

U drugom poluvremenu Athletic Bilbao nastavio je s terenskom inicijativom, dok se Mallorca disciplinirano branila i vrebala svoju priliku iz kontranapada. Gosti su zaprijetili u nekoliko navrata preko Andonija Iraole i Llorentea, ali njihovi pokušaji nisu bili pretjerano opasni po gol domaćina.

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli postići pogodak, a svojom se neefikasnošću istaknuo Llorente koji se nekoliko puta našao u izglednoj prilici, no nije uspio ugroziti protivničku mrežu. Mallorca je u nekoliko navrata u drugom poluvremenu mogla i povećati svoju prednost, ali pokušaji Michaela Pereire i Nsue nisu bili precizni, tako da je utakmica završila rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Momčad Mallorce u čvrstoj utakmici izborila je pobjedu te tri boda s kojima je napredovala jedno mjesto na ljestvici i sada zauzima 10. poziciju. U sljedećem kolu Mallorca ide na gostovanje kod Real Sociedada, dok nogometaše Athletica očekuje susret protiv Barcelone.

• Cantera15.02.2011. u 11:01
    Strašno kako su bili jalovi jučer. Totalna dominacija u drugom poluvremenu, Mallorca nije držala loptu duže od minute u komadu, imali jedno 5-6 šansi za gol i ništa. Muniain jučer jako loše odigrao, par puta netočnim dodavanima bacio Mallorcu u priliku za kontre. Sva sreća da su Getafe daleko iza i... [više na forumu]