Primera División, 23. kolo, 12.02.2011, 22:00 h
Racing Santander 3:2 Sevilla
Sevilla

Rakitiću autogol, pa asistencija

Ante Zovko • subota, 12.02.2011.

Ivan Rakitić odigrao je veliku ulogu u dresu Seville na gostovanju u Santanderu. Svoju dobru partiju malo je pokvario autogolom, ali i uljepšao asistencijom koja ipak nije uspjela donijeti ni boda njegovoj momčadi.

Debi Marcelina Garcije na klupi Racinga nije mogao biti zanimljiviji i uzbudljiviji. Protiv Seville za koju je Ivan Rakitić odigrao cijelu utakmicu njegov je klub s desetoricom ostvario veliki pothvat i uzeo velika tri boda.

Gledatelji na El Sardineru u prvom su poluvremenu dobili sve što su mogli poželjeti. Sve je počelo u 12. minuti kad je Christian Fernandez poslije kornera uskočio ispred Palopa i poslao prvu loptu u Sevillinu mrežu.

Ni četiri minute nisu prošle, a Sevilla je dobila priliku za izjednačenje. Jesus Navas iznudio je jedanaesterac, ali Negredov udarac brani Tono.

Ludi ritam preokreta nastavio se dvije minute poslije. Šveđanin Kennedy Bakircioglü ubacio je loptu u Sevillinu obranu, a Rakitić se loše postavio i poslao loptu u vlastiti gol.

Sjajno poluvrijeme dobilo je dodatnu draž kad je u 38. minuti "pocrvenio" domaći strijelac Christian zbog starta na Dabu, a naš se reprezentativac donekle iskupio za lapsus asistencijom. Nabacio je iz slobodnog udarca, a Federico Fazio glavom smanjuje zaostatak.

Isključenje je uvelike odredilo što će se događati u nastavku. Brojčano deficitarni Racing se povukao i prepustio teren gdje je Rakitić imao dosta slobode, a Manzano mu je povjerio i izvođenje prekida.

Terenska nadmoć rezultirala je brojnim prilikama za goste, ali ništa nije htjelo u gol, pa tako ni Negredov pokušaj na Rakitićev nabačaj u 78. minuti koji se odbio o stativu. A kad nije išlo iz igre, jest s bijele točke. Kennedy je skrivio jedanaesterac, a izjednačenje donosi Luis Fabiano.

Kad su svi očekivali podjelu bodova, nastao je delirij među domaćim navijačima i šok u gostujućoj momčadi. Praktički iz ničega Racing je izbacio loptu na gostujuću polovicu, Arana je stigao prije istrčalog Palopa i prebacio ga za pobjedu 3:2 izborenu s deset igrača.

• Obrisan korisnik13.02.2011. u 10:46
    al opet moraš očekivat to da sve ide preko navasa i capela.. budimo realni- najbolji su tamo.. pogotovo Navas dečko me iznenadio na SP.. igra odlično... autogol ? i šta onda, nema veze idemo dalje.. Raketa je dobro odlučio što je došao u Sevillu ;)
  • Obrisan korisnik13.02.2011. u 00:17
    Bjese dobra utakmica. Raketa se jos uvijek nije u potpunosti nametnuo svojim suigracima kao glavni kreativac,al' to ce ubrzo doci jer ocito uziva veliko povjerenje Manzana igrajuci konstantno otkad je dosao u Andaluziju. Osim toga igra Seville se previse fokusira na krila Capela i Navasa. Glupost... [više na forumu]