Mario Glasnović • nedjelja, 13.02.2011.

Madridski Real iskoristio je posrtanje Barcelone kod Sportinga, te se pobjedom kod Espanyola približio najvećem rivalu na pet bodova. U drugoj utakmici Deportivo je slavio protiv Villarreala, bilo je 1:0 za domaćine.

Real nije najbolje počeo utakmicu, već u drugoj minuti isključen je kapetan Madriđana, Iker Casillas, koji je izvan šesnaesterca imao "bliski susret" s gostujućim igračem Joséom Callejónom. Sudac susreta Mateu Lahoz pokazao je izravni crveni karton vrataru Reala. Na vrata je stao 23-godišnji Antonio Adan koji je ušao umjesto Angela di Marije.

Real je unatoč igračkom deficitu imao nekoliko vrlo dobrih prilika. Najprije je Sami Khedira u šestoj minuti glavom pucao preko vrata. Isti igrač je tri minute kasnije s dvadesetak minuta vrlo dobro pucao, ali je bio spreman domaći vratar Kameni.

U dvanaestoj minuti ljevonogi Brazilac Marcelo šutirao je desnom nogom te "očešao" gredu. Nakon toga bude se i domaćini, dobre prilike imali su Callejón i Javi Marquez u 14. minuti, ali mreža Reala nije se tresla.

Nakon toga probao je i Cristiano Ronaldo koji je u 19. minuti pucao pored vrata. Gosti su probali iz slobodnog udarca u 23. minuti, ali vratar Adan sigurno je reagirao. Nedugo poslije toga Real je došao u vodstvo, Ronaldo je uputio loptu do Marcela koji je bio u šesnaestercu, brazilski reprezentativac snažno je uputio udarac te svladao Kamenog.

Sjajne prilike za goste nisu iskoristili Adebayor i Ronaldo u samoj završnici poluvremena. Togoanac je pogodio gredu, a udarac Ronalda je obranio vratar Espanyola. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Reala od 1:0

U nastavku je, nakon nekoliko "praznih" minuta, prvi zaprijetio Real. Nakon lijepog solo prodora, Ronalda je za dres povukao branič Amat koji je dobio žuti karton, a Ronaldo je dobio priliku iz slobodnog udarca. Portugalac je dobro pucao, ali Kameni je obranio udarac.

Domaćini su u drugome poluvremenu imali veći posjed lopte, ali momčad Josea Mourinha uspijevala se obraniti od naleta domaćina. U 70. minuti Espanyol je opasno zaprijetio, no mreža se nije tresla zahvaljujući nekoliko uzastopnih blokova gostujućih stopera

Najopasniji igrač Espanyola bio je već spomenuti Callejon koji nije iskoristio dvije šanse u 72. i 74. minuti. Prvi puta je gađao pored gola, a drugi put je obranio Adan. Nekoliko minuta kasnije Ronaldo sjajno asistira za Adebayora, ali "zicer" Togoanca obranio je sjajni Carlos Idrissi Kameni. Nakon toga u istoj situaciji se našao Adebayor, ali i ovaj put je kamerunski vratar obranio svoj gol te izašao kao pobjednik.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:0 za goste iz Madrida. Real se ovom pobjedom približio vodećoj Barceloni na pet bodova. U sljedećem kolu Real dočekuje Levante, a Espanyol ide u goste Osasuni.

U drugoj utakmici Villarreal je poražen na gostovanju u La Coruni. Deportivo je minimalnom pobjedom osigurao tri boda, a pobjednički pogodak postigao je Lopo u 60. minuti. Domaćini su izveli slobodan udarac s 30-ak metara, sjajno je skočio Rodriguez koji glavom spušta loptu za Lopa koji postiže pobjedonosni pogodak za Deportivo.

• Obrisan korisnik14.02.2011. u 17:08
    hahaha ne znam po čemu je crveni sporan, faul u izglednoj prilici za gol kako god, real očajno igra u gostima ima se još dosta za igrati ništa nije rješeno ali barcelona je u bodovnoj brednosti, a po meni i po IGRI što je još bitnije hahaha u el clasicu razbiti barcu i to dva puta, čime ?????... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.02.2011. u 13:48
    Bravo kraljevi...Sljedeće sačekati kiks Barce pa na -2 i onda u ih u oba El Clasica tog tjedna razbiti.
  • The_Killer_000714.02.2011. u 11:31
    daban ajde ne seri 1.crveni je bio prestrogo dosuđen i real je već nakon 2. minute imao igrača manje i rez. golmana 2.prema barceloni suci uvjek imaju blaži kriterij da je ovo valdez napravio nebi dobio ni žuti kao što nije u ligi prvaka za onaj boilački zahvat
    The_Killer_0007
  • Obrisan korisnik14.02.2011. u 09:35
    Ovo je Real moro dobit pa da i nije svirano zaledje nesto bi se smislilo da opet zabiju gol.Sad znate koliko Barca mora biti bolja da osvoji prvenstvo i tako zadnjih 60 godina unatrag.Ako nista drugo razbili su ih u kosarci opet sto dokazuje superiornost Barcelone nad Realom na svim poljima zadnjih... [više na forumu]
  • cameosis14.02.2011. u 04:40
    kameni vuče korijene s hrvatske dinare, što je očigledno po imenu -- dobro bi došao za reprezentaciju da ne igra već za prisvojenu domovinu kamerun.