Hajdukova devetka u Dubrovniku

Bernard Jurišić • petak, 18.02.2011.

U knjigama će ostati zabilježeno da je prvu utakmicu u svom drugom stoljeću Hajduk odigrao u Dubrovniku. I pomalo nevjerojatnom koincidencijom - ostvario jednak rezultat u prvoj utakmici drugog, kao u prvoj utakmici svog prvog stoljeća...

Prvu utakmicu u svojoj povijesti Hajduk je prije sto godina odigrao protiv splitskog Calcija i pobijedio ga s uvjerljivih 9:0. Stoljeće kasnije prvu utakmicu u svom drugom stoljeću postojanja Hajduk je odigrao protiv Dubrovnika 1919 i pobijedio s - identičnih 9:0!

U prvoj utakmici nakon spektakularne rođendanske proslave prošlog vikenda i poraza od praške Slavije (0:2), Hajdukovi igrači bili su puno uvjerljiviji. Doduše, s druge strane je stajao i manje zahtjevan protivnik, no devet komada Hajduk odavno nije nikome ukrcao u mrežu.

Na stadionu u Lapadu Splićane je u vodstvo doveo Ante Vukušić s bijele točke već u 4. minuti, a do poluvremena se još samo Ahmad Sharbini ubilježio u strijelce (27. minuta). Taj je rezultat stajao sve do 65. minute, kad je počeo fizički pad Dubrovčana, koji su Hajdukovci iskoristili za podizanje samopuzdanja.

Franko Andrijašević pogidao je rezultat na 0:4 pogocima u 65. i 68. minuti, a potom je Duje Čopu periodu između 75. i 81. minute četiri puta pogodio mrežu domaćina, od toga jednom iz kaznenog udarca. Točku na i stavio je Mario Sačer pogotkom u 84. minuti.

Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić - Bulku, Maloča, J. Buljat, Jozinović - M. Ljubičić, Tičinović, Andrić, Trebotić - Ah. Sharbini, Vukušić, a još su igrali Čop, K. Ljubičić, Mić, Boljat, Sačer, J. Barišić, M. Barišić, Režić i Andrijašević.

• du_zizou19.02.2011. u 13:24
    a mislim stvarno nisu u redu.. što Slaviju nisu ovako nabili? jbt dođu kod jednog petoligaša sa kojim svake godine igraju prijateljsku utakmicu i elegenatno im daju 9 komada, e baš su "jaki"!