Lyon 4:0 Nancy
Nancy

Lyon ozbiljno prionuo poslu

Maja Giljanović • petak, 18.02.2011.

Osmina finala Lige prvaka protiv Reala koju Lyon u utorak igra na Gerlandu nije poremetila koncentraciju Lavova u susretu 24. kola Le Championnata protiv Nancyja. Dejan Lovren je odigrao zapaženih 90 minuta, a Lyon je slavio golovima Gourcuffa u prvom dijelu i Pieda, Pjanića i Brianda u posljednjih 15 minuta drugog poluvremena.

Ni jubilarni deseti put uzastopce Nancy u Lyonu nije izvukao ni bod. Lavovi su od Nancyja posljednji put izgubili 1991. godine, a 19. pobjedu u njihovom 23. međusobnom ligaškom susretu na Gerlandu izborili su golovima Yoanna Gourcuffa u prvom i Jeremyja Pieda, Miralema Pjanića i Jimmyja Brianda u drugom poluvremenu.

Igrači Claudea Puela koje u utorak čeka prva utakmica osmine finala protiv Reala preuzeli su inicijativu od prvog napada, pritiskali zadnju liniju gostiju i nakon polušansi Gourcuffa u 10. i Crisa u 12. minuti Gregorinija probili i 37. minuti.

Vezane vijesti

Toulalan je uposlio Gourcuffa, a francuski je reprezentativac koji je sredinom prošlog tjedna propisno izviždan na Stade de Franceu na prijateljskoj utakmici protiv Brazila (1:0) postigao svoj tek drugi gol sezone nakon što jednog u 3:1 pobjedi nad Lilleom u devetom kolu.

Nancy je imao kolosalnu šansu u 44. minuti, Vercoutre je na Hadjiju skrivio jedanaesterac, Marokanac ga je sam i izveo, ali težeći atraktivnosti 'Panenku' je zapucao i golmanu Lyona dopustio da spasi stvar.

Lavovi, za koje je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao zapaženih i u obrani i u napadačkim akcijama 90 minuta, Nancy su potopili u posljednjih 15 minuta susreta. U 76. minuti svoj treći gol sezone postigao je 21-godišnji Pied, u 86. u strijelce se upisao i BiH reprezentativac Pjanić, a u 89. minuti Briand je postigao malo remek-djelo.

Lyon se probio za tri pozicije na drugo mjesto, u 24 kola skupio je 41 bod i s odigranom utakmicom više četiri je boda iza Lillea, bod ispred Rennesa, dva ispred Marseillea i tri ispred PSG-a.

• Obrisan korisnik19.02.2011. u 12:36
    Jao, jao, koje golčine, ni dribling prije 3. gola nije za bacit. A nije samo Rooney taj s dobrim škaricama :D
  • beaver19.02.2011. u 02:12