Runje triput po loptu u gol

Maja Giljanović • subota, 19.02.2011.

Lens je na posljednjih šest utakmica protiv Sochauxa na svom Felix-Bollaertu pobijedio na pet i na jednoj osvojio bod, ali danas je od njih pretrpio prvi poraz nakon 2003. godine. Gosti su vodili 2:0, Lens se nije predavao i rezultat je vratio na početak, ali u 66. minuti iza hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje i treću je loptu poslao Boudebouz i odnio sva tri boda na Auguste Bonal.

Nakon visokih 4:0 Lyona protiv Nancyja na otvaranju 24. kola Le Championnata u petak ni u subotu strijelci nisu škrtarili, na šest utakmica postignuta su 22 gola, a najviše na utakmici između Lorienta i Bordeauxa. Žirondinci su na Yves Allainmatu potučeni do nogu: nakon 40 minuta golovima Amalfitana i dvostrukog strijelca Gameira vodili su 3:0, Fernando je u 41. smanjio na 1:3, ali u drugom poluvremenu Carrassoa koji je u 90. minuti zbog igranja rukom van šesnaesterca zaradio i crveni karton probušili su i Mvuemba iz jedanaesterca i još jednom Gameiro. 15. je ovo gol 23-godišnjeg francuskog reprezentativca i sedmi na posljednje četiri utakmice kojim se prvom topniku Ligue 1 Lilleovom Moussi Sowu približio na samo jedan gol.

Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje koji je branio svih 90 minuta i potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertića kojeg je trener Laszlo Bölöni cijelu utakmicu ostavio na klupi od Sochauxa na Felix-Bollaertu nije izgubio od 2003. godine, prošle sezone su odigrali 0:0, prethodnih pet uzastopce su pobijedili, ali ovog puta su ostali kratki.

Vezane vijesti

Vodstvo Sochaux od 2:0 golovima Maurice-Belaya iz 6. i Maige iz 30. minute Lens je stigao preko Jemmae u 36. i Yahije u 59. minuti, ali nakon što su zbog međusobnog koškanja u 43. minuti isključeni Maoulida i Anin devetorica u polju Sochauxa protiv devetorice Lensa poslala su i treću loptu iza leđa bivšeg hajdukovca, precizan je u 66. minuti bio Boudebouz i ostavio Lens u brdu problema na predzadnjem mjestu.

Drugo mjesto tri boda iza Lillea i bod ispred Lyona preuzeo je Marseille, prvaci su otpor Saint-Etiennea slomili u posljednjih 20 minuta. Gonzalez je u 69. minuti probio led, a Remy u 78. podebljao vodstvo i dobro za Olimpiqueu da jest jer u petoj minuti nadoknade Landrin je smanjio na 1:2.

Brestov Ayite je u 14. i u 88. minuti iz jedanaesterca sam pobijedio Monaco, Caen je prokockao vodstvo Niveta i Yatabarea od 2:0 i u posljednjih 10 minuta Valenciennesu poklonio bod (Puyol, Langil), a pobjedu je prokockao i Arles-Avignon. Fenjeraš je u preko N'Diayea u Auxerreu poveo u 65. minuti, ali igrače Jeana Fernandeza crvenjenja je koliko-toliko spasio Jelen pet minuta prije kraja.