Bundesliga, 23. kolo, 19.02.2011, 18:30 h
Mainz 05 1:3 Bayern
Bayern

Tri gola Bayerna za uspješnu osvetu

Borna Rupnik • subota, 19.02.2011.

Nogometaši Bayerna uzvratili su Mainzu za poraz u prvom dijelu njemačkog prvenstva. U gostima su slavili rezultatom 3:1 te barem privremeno zauzeli drugo mjesto na tablici...

U posljednjoj utakmici subotnjeg bundesligaškog programa Bayern je gostovao u Mainzu i osvetio se domaćinima za njihovu jesensku pobjedu na Allianz Areni.

Bavarci su poveli u već u devetoj minuti, kada je akcija Francka Riberyja i Arjena Robbena završila kod Bastiana Schweinsteigera, kojemu je preostao najslađi dio posla. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a na drugi se pogodak gostiju potom nije dugo čekalo.

U 50. minuti Robben je ponovno asistent, a ovoga se puta u strijelce upisao Thomas Müller i najavio da će sva tri boda krenuti put Münchena. To je u 77. minuti potvrdio Mario Gomez, svojim 18. pogotkom u prvenstvu.

Mainz je na kraju ipak stigao barem do počasnog pogotka, koji je u 84. minuti bio djelo Samija Allaguija.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu u momčadi Bayerna, dok je novu priliku u Mainzu dobio član hrvatske izabrane vrste do 21 godine starosti, napadač Petar Slišković. Izašao je na teren u udarnoj postavi i igrao do 55. minute, kada je umjesto njega ušao - Lewis Holtby.