Petrić strijelac i asistent u derbiju sjevera

Borna Rupnik • subota, 19.02.2011.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić po treći je put u manje od mjesec dana postigao prvenstveni pogodak za HSV. U derbiju njemačkog sjevera njegova momčad protiv Werdera povela je 1:0 u 42. minuti susreta, potom je naš nogometaš asistirao za drugi, a završilo je 4:0..

Nakon što je HSV pod tjednom izgubio gradski derbi protiv St. Paulija, Mladen Petrić i njegovi suigrači suprotstavili su se još jednom svojem rivalu, Werderu iz Bremena. I bili su znatno uspješniji.

Tri minute prije odlaska na odmor mrežu gostiju načeo je upravno hrvatski napadač, nakon što su Westermann i Pitroipa iskoristili njihovu pogrešku i pripremili volej Petriću za 1:0. Hamburžani su vodstvo udvostručili u 64. minuti, kada je Petrić kaznio propust Mertesackera i poslužio Guerrera za 2:0.

Guerrero je strijelac bio i u 79. minuti, a pobjedu domaćina zapečatio je Ben Hatira nedugo prije kraja. Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta.

Vodeća Borussia snažno je pritiskala St. Pauli sve dok u 39. minuti nije pogodio raspoloženi Lucas Barrios. Ostanak sva tri boda u Dortmundu potvrdio je autogolom je potvrdio Gunesch početkom nastavka, nakon još jednog pokušaja Barriosa, a pobjeda žuto-crnih zapravo ni u jednom trenutku nije došla pod ozbiljniji znak pitanja.

Uvjerljiv je bio i Hannover protiv hrvatske kolonije u Kaiserslauternu. Jan Schlaudraff bio je precizan dva puta, a Mohammed Abdellaoue jednom za ukupnih 3:0. Srđan Lakić odradio je cijelu utakmicu, Ivo Iličević izašao je iz igre u 74. minuti, a Stiven Rivić nije konkurirao za sastav. Hannover je pobjedom još jednom sugerirao da se ne odriče borbe za Ligu prvaka.

Freiburg je na svom terenu svladao Wolfsburg, u čijim redovima ipak nije bilo Marija Mandžukića. Njegovi su suigrači, doduše, poveli pogotkom novopridošlog Helmesa, no Reisinger (dvije minute nakon ulaska u igru) i Cisse preokreću rezultat na 2:1. Mensur Mujdža odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, a Zvonko Pamić nije bio ni na klupi.

Jedini je remi u subotu poslijepodne viđen u dvoboju Hoffenheima i Kölna, zahvaljujući autogolu Novakoviča i golu Mohamada. Boris Vukčević igrao je do 76. minute, Mato Jajalo dobio je priliku u samoj završnici, a Josip Šimunić i Miro Varvodić sva su zbivanja pratili s klupe.

• Vatreni8220.02.2011. u 11:45
    a tko to jos uopce misli da BVB nije prvak? Prvenstvo je vec odavno odluceno. Igra se jos za 2.-5. mjesto i protiv ispadanja.
    Vatreni82
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 19:41
    samo bvb, sljedeći vikend je ključan. U Munchenu staviti jednu ruku na pehar
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 19:13
    to je očito sindrom cijele bundeslige, ne znam da li je ijedna druga momčad osim bayerna zadržala konstantu barem 2-3 sezone za redom u borbi za naslov
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 18:57