Bundesliga, 23. kolo, 18.02.2011, 20:30 h
Nürnberg 3:0 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Nürnberg pobjedom na šesto mjesto

Mario Glasnović • petak, 18.02.2011.

23. kolo Bundeslige otvorili su Nürnberg i Eintracht iz Frankfurta. U susretu momčadi iz sredine ljestvice uspješniji je bio Nürnberg koji je s 3:0 svladao Eintracht te upisao četvrtu pobjedu u nizu koja ih podiže na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Domaćin se prije ove utakmice nalazio na devetom mjestu, dok su gosti iz Frankfurta tri stepenice ispod njih. Eintracht je u posljednjih pet kola uzeo samo jedan bod, a domaćini su u velikom uzletu, četvrtom pobjedom u nizu došli su na šesto mjesto koje ih vodi u Europu.

Susret je kasnio 15-ak minuta zbog velike prometne gužve koja se stvorila oko stadiona. Pošto brojni gledatelji nisu uspjeli doći na vrijeme na svoja mjesta, sudac Thorsten Kinhöfer odlučio je odgoditi susret na nekoliko minuta.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično nezanimljivo. Gosti nisu imali niti jedan udarac u okvir vrata, a domaćini svoju dominaciju nisu uspjeli materijalizirati. Jedinu šansu u prvome dijelu imala je momčad Nürnberga pred sam kraj poluvremena. Nakon udarca iz kuta domaćini nisu uspjeli iskoristiti gužvu u šesnaestercu pa je vratar gostiju Nikolov izašao kao pobjednik

Nastavak utakmice bio je znatno zanimljiviji, najprije je ubačaj Eiglera umalo je iznenadio gostujućeg vratara koji je izbacio u korner. Minutu kasnije još jednom je ubacio Eigler, sam pred vrata je izbio Hegeler koji je gađao preko gola.

Nürnberg je poveo u 67. minuti, slobodan udarac izveo je Julian Schieber, s nešto više od dvadeset metara je snažno tukao i prevario gostujućeg golmana.

Na 2:0 povisio je Robert Mak, 19-godišnji Slovak sjajnim je lobom u 87. minuti postigao drugi pogodak za domaćine. Konačnih 3:0 i veliko slavlje Nürnbergovim navijačima osigurao je izraelski veznjak Almog Cohen u posljednjim sekundama utakmice.