Stala Lilleova serija

Maja Giljanović • nedjelja, 20.02.2011.

Prvim porazom u svim natjecanjima u novoj godini i prvim ligaškim nakon 24. listopada Lille je širom otvorio utrku za prvaka Francuske. Prvak Marseille igračima se Rudija Garcije sinoć približio na tri boda, Lyon još u petak na četiri, na minus četiri je danas stigao i PSG, a pobjedom u pet do 12 u posljednjoj utakmici kola u Toulouseu Rennes se probio na drugo mjesto samo dva boda iza Lillea.

Lille je u novoj godini u svim natjecanjima nanizao devet utakmica bez poraza od kojih je šest puta pobijedio, izgubio nije od 1. prosinca u na koncu rezultatski nebitnoj utakmici u skupini Europske lige u Lisabonu od Sporting (0:1), a u Le Championnatu je posljednji put pognuta čela teren napustio 24. listopada u 10. kolu protiv Marseillea (1:3).

Ligaškoj seriji od devet pobjeda i četiri remija na kraj je u 24. kolu stao Montpellier. Gostujući trener Rudy Garcia se tri dana nakon što su mu igrači u prvoj utakmici 1/16 finale Europske lige propustili vodstvo od 2:0 i protiv PSV-a odigrali 2:2 odlučio na Lilleu nesvojstvenu defenzivnu taktiku, ali obila mu se o glavu pet minuta prije kraja kad je loptu iza leđa Landreaua pospremio Belhanda.

Vezane vijesti

Iza Lillea je Marseille na tri boda zaostatka, Lyon zaostaje još bod, a Lavove je bodovno dostigao i PSG nakon što je sjajnu partiju u Nici okrunio golovima Giulyja i Hoaraua u prvom i Armanda u drugom poluvremenu.

Prvi pratitelj Lillea u posljednjoj je utakmici kola postao Rennes. Rouge et Noir u Toulouseu nisu slavili od 2005., ali ovog puta su preko M'vile u 45. i nakon autogola Théophile-Catherinea u 61. minuti Montana iz jedanaesterca u 88. minuti slomili otpor Ljubičica, preskočili i PSG i Lyon i Marseille i na drugom se mjestu Lilleu približili na samo dva boda.