Real slomio Levante, Aguero Zaragozu

Borna Rupnik • subota, 19.02.2011.

Igrači Real Madrida odradili su svoj dio posla u 24. kolu španjolskog nogometnog prvenstva. Na svom su terenu svladali Levante, što nije pošlo za rukom Valenciji protiv Sportinga...

Jose Mourinho proslavio je utakmicom protiv Levantea devet godina od svog posljednjeg prvenstvenog poraza na domaćem terenu. Real Madrid nije dopustio nikakvo iznenađenje i s dva je pogotka stigao do nova tri boda.

Samo je sedam minuta trebalo Kraljevskog klubu da svoj pritisak pretoči u vodeći pogodak. Angel di Maria probio je desnu stranu, a francuski napadač Karim Benzema nakon ubačaja nije imao pretjerano težak zadatak pospremiti loptu u mrežu.

I drugi je gol pao u prvom poluvremenu, nakon što je Real držao sve konce igre u svojim rukama. U 41. minuti slobodan je udarac izveo Cristiano Ronaldo, a Ricardo Carvalho kaznio je propuste u Levanteovoj obrani za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Real Madrid tako se primaknuo Barceloni na samo dva boda zaostatka, no Katalonci u nedjelju navečer igraju na svom terenu protiv Athletica iz Bilbaa.

U prvoj utakmici dana Valencia nije uspjela slomiti otpor žilavog Sportinga iz Gijona. Ostalo je 0:0, a Mate Bilić dobio je priliku u redovima gostiju u posljednjih dvadesetak minuta.

U posljednjoj utakmici dana, s druge strane, pao je jedan pogodak. Sergio Aguero osigurao je u 66. minuti utakmice u Zaragozi slavlje i za drugi madridski klub, Atletico, koji se tako primaknuo mjestima koja vode u europska natjecanja.

• Obrisan korisnik20.02.2011. u 23:14
    Alonso je ključan po meni za Reala, ali ove sezone mogu zaboravit prvenstvo, a vjerojatno će ih Barca napleskat i na Bernabeu.
  • Obrisan korisnik20.02.2011. u 17:32
    Nista spektakularno od Reala, ali s obzirom da je glava ekipe bila na klupi (ALONSO) i jos par igraca iz prvog tima, mislim da nije lose odigrana utakmica... A sto se tice te price oko Ronalda , mislim da niko ne gleda ono sto treba kod igrac a,njegovu sposobnost na terenu , koga briga sto je neko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.02.2011. u 00:00
    a taj igrac koji je lezao nije ni dobio udarac ,kao i u jednoj situaciji di je lass dobio zuti igrac ga preskoci i uhvati se za nogu mislim strasno, ronalda ne opravdavam ali zar nije mogao i di maria izbaciti loptu i da to rade i barcini nogometasi(sjetite se espanyola tako su i postigli pogodak
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 23:50
    e da je samo pičkica,frajer uopce nije fair play igrac,igrac LEvantea leži na podu,a on faca puca po golu,ne možeš ti protiv toga,on je jednostavno idiot,i to se nikad nece promjenit,svidjelo se to kome ili ne
  • beaver19.02.2011. u 22:29
    nije Real toliko "hot"...gledao sam 45 minuta ali sam onda okrenuo kanal...razlog...pickica Ronaldo