Primera División, 24. kolo, 20.02.2011, 19:00 h
Sevilla
Sevilla 1:0 Hércules
Hércules

Lovro Štrbinić • nedjelja, 20.02.2011.

U susretu 24. kola Primere Sevilla je ugostila Hercules i tražila bitne bodove za povratak u gornji dio ljestvice. Na kraju je za osvajanje sva tri boda bio dovoljan jedan pogodak, a njegov strijelac bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Momčadi iz Seville ove godine ne ide po planu u španjolskom nogometnom prvenstvu, a posebno uvjerljivi nisu bili ni u Europi. Upravo zato su u zimskom prijelaznom roku odlučili izdvojiti određena sredstva za pojačanja, a jedno od njih, naš Ivan Rakitić, već je počeo otplaćivati novac uložen u njega.

Naime, u 24. kolu na Sanchez Pizjuan stigao je neugodni Hercules, a mrežu gostiju je nakon početnog pritiska Seville načeo hrvatski veznjak. Alvaro Negredo je lijepo prsima spustio jednu dugu loptu, a Rakitić je s vrha kaznenog prostora neobranjivo pospremio iza gostujućeg vratara. Prvi je to pogodak našeg igrača u novom klubu otkako je pristigao iz Schalkea.

Rakitić je i u nastavku dvoboja bio jedan od aktivnijih Sevillinih igrača te je u još nekoliko navrata pokušao zatresti mrežu. Na kraju to nije uspjelo niti jednom drugom igraču na terenu i susret je završio rezultatom 1:0, iako su domaćini mnogo više prijetili. Hrvat je igru napustio u 80. minuti kad ga je zamijenio Didier Zokora.

Ovom pobjedom Sevilla se probila na sedmu poziciju i u potpunosti vratila borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja.