Bologna 0:1 Roma
Roma

Montella debitirao pobjedom

Ivana Spahija • srijeda, 23.02.2011.

U nastavku utakmice 22. kola Serie A, koja je ranije bila prekinuta zbog snijega, Roma je minimalnom pobjedom od 1:0 uzela sva tri boda u gostima kod Bologne. Time je Vincenzo Montella uspješno otvorio karijeru na klupi Vučice, koja je ovom pobjedom prekinula niz od četiri uzastopna dvoboja bez sva tri boda...

Dvoboj u Bologni koji, kao i obično, nije započeo od prve, već od 17. minute, i to izvođenjem udarca iz kuta, uspješno su okončali nogometaši Rome, koji su rezultatom 1:0 svladali Bolognu i time uzeli važna tri boda za uspon na šesto mjesto na ljestvici. Ovom pobjedom Roma je prekinula niz od tri uzastopna poraza u Serie A te sveukupno četiri prvoligaška dvoboja bez sva tri boda, a Vincenzo Montella je na najbolji mogući način debitirao na klupi talijanskog velikana.

Prva prilika u susretu pripala je domaćinima, igrala se 19. minuta kada je Di Vaio pokušao iznenaditi gostujuću obranu, ali je na visini zadatka bio vratar Rome Doni. Pet minuta kasnije zaprijetili su i Rimljani, dobro je gađao Simplicio, još bolje obranio domaći vratar Viviano. Novu priliku za vodstvo nogometaši Bologne propustili su u 35. minuti, Meggiorini je pobjegao braničima Rome, ali je njegov pokušaj uspješno zaustavio Doni.

Roma je blizu pogotka bila u 42. minuti, Simplicio je dobro pronašao Vučinića, koji je potom gađao iznad gola Bologne. Tri minute kasnije Vukovi su ipak došli do pogotka, Vučinić je domaćine uhvatio na spavanju i proigrao za De Rossija, koji je pronašao put do mreže Viviana i Romi donio vodstvo od 1:0.

Po povratku s odmora i dalje su s pritiskom nastavili gosti, koji su do povećanja vodstva mogli doći u 51. minuti, ali je pokušaj De Rossija zaustavila domaća obrana. Šest minuta kasnije Borriello je isprobao svoj udarac izvana, lopta je prohujala malo pokraj vratnice. Roma je priliku za drugi pogodak propustila u 68. minuti, Vučinić je pokušao iznenaditi Viviana, ali je loptu neprecizno poslao pokraj gola.

Bez prilike u drugom dijelu nisu ostali ni domaćini, Paponi je u 87. minuti glavom pokušao pronaći put do mreže Rome, ali ga je u toj nakani zaustavio Burdisso. Roma je ponovno zaprijetila tri minute kasnije, u dva je navrata Brighi bio blizu pogotka, ali je oba njegova udarca uspješno zaustavio Viviano te se semafor zaustavio na konačnih 1:0 za vrijednu pobjedu Rome, koja se uspela na šesto mjesto na ljestvici. Bologna se i nakon ovog poraza zadržala na 12. mjestu.