Liga prvaka - Skupina D, 9. kolo, 27.02.2011, 19:00 h
Atletico de Madrid 30:20 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb potopljen u Španjolskoj

Ivana Strahija • nedjelja, 27.02.2011.

Hrvatski predstavnik u Ligi prvaka doživio je teški poraz u Ciudad Realu, kod istoimenog rukometnog kluba. -10 Zagrebaša jasnije je kad se zna da su u drugom poluvremenu postigli samo osam golova.

Ni Ciudad Real ni CP Zagreb nisu u utakmicu ušli s najjačim sastavima. Španjolcima je nedostajao odlični Kiril Lazarov, dok su Zagrebaši patili zbog izostanka Zlatka Horvata i Ljube Vukića, kao i zbog ozljede koja je Ivana Balića spriječila u treningu cijeli tjedan. U Španjolsku nije putovao ni Marko Kopljar.

Obje su ekipe tako igrale 'na mahove', no hrvatska se crna rupa u drugom poluvremenu, protegnula na punih 14 minuta bez pogotka, od 17:16 do 24:17, što je naravno bilo nemoguće spasiti. Tako se i ovog puta Zagrebaši iz Španjolske vraćaju bez bodova, no po njihovo napredovanje u osminu finala Lige prvaka to neće imati utjecaja, jer su već 'sigurni' među četiri koja prolaze dalje iz Skupine D.

U prvi napad Zagreb kreće u sastavu Valčić, Špiler, Stepančić, Štrlek, Gal, Matulić, uz Šegu koji im je čuvao leđa pred mrežom. No, španjolska obrana 5-1 obranila je svoj gol, a prvi pogodak postiže Enterrios. Na 1:1 izjednačuje Stepančić, ponovno pogađa Enterrios, a zatim se, nakon koraka Špilera i obrane Šege, digao i Valčić pogodivši za 2:2.

Slijedi dobro razdoblje po goste iz Zagreba, a do 11. minute naši predstavnici stižu do vodstva od 4:5, nakon gola Jaškića. No, isključenje Špilera koje je uslijedilo, kao i neiskorištavanje prilika koje je otvarao svojim obranama Šego, naplatilo je danak, te Španjolci u seriji od pet golova okreću rezultat na 9:5. Zagreb se vraća na -2, pogodio je Štrlek u kontri, a Balić Mariću asistirao za gol, no u završnici su poluvremena isključeni prvo Gojun pa onda i Valčić, a Zagrebaši se nikako nisu mogli obraniti s igračem manje.

Treba spomenuti i da je odlični Šterbik na španjolskom golu imao sedam obrana, no konačni rezultat prvih 30 minuta postavlja Špiler, pogotkom za 16:12.

U drugom dijelu opet dobar uvod Zagreba. Uz golove Valčića, Štrleka i Špilera, Šegine obrane te unatoč isključenju Matulića, u 37. minuti Zagreb je na svega -1 (17:16). No, baš kad su se hrvatski ljubitelji rukometa ponadali da bi u španjolskom kraljevskom gradu moglo biti iznenađenja, kreće crna rupa Zagreba od punih 14 minuta.

Ciudad Real radi seriju od sedam golova, a Zagrebu nije pomogao ni dosuđeni sedmerac (Štrlek), ni Pešićeva obrana sedmerca Canellasa, ni minuta odmora koju je tražio Ivica Obrvan, ne bi li pokrenuo svoje igrače.

Tek u 50. minuti je Valčić prekinuo španjolsku seriju (24:17), no do kraja utakmice su njegovi suigrači postigli još samo tri gola. Konačna statistika kaže da je najbolji hrvatski strijelac bio Štrlek s pet pogodaka, dok su u španjolskim redovima po četiri postigli Jurkiewicz i Guardiola. Šterbik je imao 17 obrana, Šego 12.

Svoju iduću utakmicu, zadnju u ovoj fazi natjecanja Lige prvaka, Zagreb igra kod kuće sa St. Petersburgom, dok Ciudad Real putuje u Rumunjsku k Constanti.

• Obrisan korisnik28.02.2011. u 15:35
    i da ne zaboravim... STEPANČIĆ JE STROJ!! JBŠ KOPLJARA!!
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 14:03
    Iako je zagreb izgubio meni je su bili sasvim super... BRAVO GOJUN i bravo svi ostali mladi momci... TO JE NAŠA BUDUĆNOST!!!
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 13:36
    nema to veze s nasim mentalitetom.bilo je samo pitanje trenutka kad ce nas pocet gazit u prvom poluvrijemenu igraci ciudada su pocetnicki grijesili barem 70% ekipa gaze s 10 razlike zagreb je jednostavno preslab
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 09:21
    kao što sam i rekao, fasovali su porciju. dobro su se i držali do 17-6, ali onda su fakat potonuli. nije ni čudo....bez škofa, horvata, vukića i zdravog balića, teško da se išta može. ali ima nešto pozitivno u ovoj tekmi...vidjeli smo da je neiskusni i 4 godine mlađi stepančić, već sada 2X bolji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 01:10
    slazem se skroz s onim komentarom da je ciudad bio los,a zagreb tragican...jako los i zabrinjavajuce neuigran zagreb,ovakvim igrama definitivno zreo da padne i u hrv prvenstvu od nexe-a