LP: Montpellier uvjerljiv, Dinamo zadržao nadu

Josip Piršljin • nedjelja, 27.02.2011.

Rukometaši francuskog Montpelliera u devetom kolu skupine B Lige prvaka ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv slovačkog Tatrana iz Prešova, dok je u skupini C Dinamo iz Minska slavio protiv danskog Aalborga i time zadržao nadu u prolazak u osminu finala.

Montpellier - Tatran Prešov 40:25 (19:11)

Francuska momčad je očekivano na domaćem terenu upisala nova dva boda protiv Tatrana koji je još uvijek bez pobjede u skupini B, tek s jednim remijem. Montpellier je upisao svoju sedmu pobjedu i eventualnim slavljem s dva razlike u posljednjem kolu protiv Veszprema osigurali bi prvo mjesto.

Utakmica je bila jednosmjerna od samog početka. Francuzi su vrlo brzo slomili otpor slovačkih rukometaša i došli do velike prednosti koja je na kraju prvog poluvremena narasla na osam pogodaka razlike. U nastavku utakmice Montpellier je zadržao visok tempo, te je na kraju slavio s visokih 15 golova viška.

Za pobjedničku momčad najviše pogodaka, njih sedam, zabio je Nikola Karabatić, dok je u redovima Slovaka najbolji bio Radoslav Antl, također sa sedam postignutih zgoditaka. Tatran u posljednjem kolu dočekuje Sävehof gdje će pokušat doći do petog mjesta.

Dinamo Minsk - AaB Handball 33:31 (16:17)

Bjeloruski rukometaši teže od očekivanog došli su do vrlo vrijede pobjede protiv ekipe danskog Aalborga. S osvojena dva boda Dinamo je još uvijek u igri za prolaz u osminu finala, no u zadnjem kolu mora slaviti na gostovanju kod Čehovskih medvjeda i čekati poraz Schauffhausena u Valladolidu.

Gostujući sastav odigrao je vrlo dobru utakmicu u Minsku i bio blizu druge pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka, ali dramatična završnica ipak je pripala domaćinima. Danci su dobro otvorili utakmicu, te su na poluvremenu vodili sa 17:16. Tu svoju prednost sredinom drugog dijela povećali su na 28:24, ali tada padaju u igri i dozvoljavaju Dinamu da izjednači, a potom i pobijedi s 33:31.

S devet postignutih golova najbolji u domaćoj ekipi bio je Rus Pavel Atman, a na suprotnoj strani jedan manje zabio je Mads Christiansen. Aalborg se oprašta od europskih natjecanja ove sezone, te im samo još predstoji utakmica protiv Pick Szegeda pred vlastitim navijačima.