Uvjerljiva pobjeda Seville nad Sportingom

Mario Glasnović • srijeda, 02.03.2011.

U 26. kolu Primere odigrane su dvije utakmice, Sevilla je na Sanchez Pizjuanu svladala Sporting Gijon, dok je Mallorca i drugo kolo zaredom igrala protiv momčadi iz Barcelone. Ovaj puta su bili uspješniji te su u gostima upisali tri boda protiv momčadi Espanyola.

Petoplasirani Espanyol kod kuće je dočekao momčad Mallorce i upisao poraz. Domaćin je dobro počeo i poveo u 19. minuti preko Alvara Vasqueza kojem je sjajno asistirao Cellejon. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako su domaćini zaprijetili preko Duschera i Luisa Garcije.

U drugome dijelu Mallorca je zaigrala bolje što su i pokazali s dva pogotka. Najprije su izjednačili u 62. minuti kada je glavom precizno pogodio Pierre Webo. Gosti su sva tri boda potvrdili u 83. minuti kada je Emilio Nsue pogodio nakon nespretnosti domaće obrane. Espanyol je ovim porazom ostao na petome mjestu, dok je Mallorca preskočila jedno mjesto i trenutno je deseta.

U drugome susretu snage su odmjerili Sevilla Ivana Rakitića i Sporting Gijon našega Mate Bilića. Domaćini su slavili s visokih 3:0, a Rakitić je asistirao za treći pogodak Seville. Povremeni hrvatski reprezentativac Mate Bilić u igru je ušao u 68. minuti.

U prvome dijelu Sporting je djelovao vrlo sigurno i čvrsto, barem do 27. minute kada je Sebastian Eguren u svome šesnaestercu srušio Luisa Fabiana. Sudac je dosudio najstrožu kaznu i pokazao je crveni karton Egurenu,a precizan izvođač jedanaesterca bio je brazilski napadač Luis Fabiano.

Pet minuta poslije toga Sevilla je udvostručila svoje vodstvo, ovoga puta je strijelac bio argentinski veznjak Diego Perotti, a u akciji je sudjelovao i Ivan Rakitić. Na odmor se otišlo s 2:0, a Sevilla je mogla voditi i s više pogodaka razlike, da su svoje prilike iskoristili Negredo i Perotti.

U drugome dijelu gledali smo jednosmjernu utakmicu, Sevilla je imala čak 70% lopte u svojim nogama i u potpunosti je dominirala. U 65. minuti Rakitić je sjajnom loptom uposlio Negreda kojem nije bilo teško poslati loptu iza gostujućeg vratara Cuellara i postaviti konačnih 3:0. Sevilla se ovom pobjedom popela na sedmo mjesto ljestvice, a Sporting se nalazi deset "stepenica" ispod na 17. mjestu.

• Obrisan korisnik02.03.2011. u 08:52
    evo, nastavlja se sto sam rekao za Raketu - gol ili asistencija po utakmici! Sada neka se odmori, i onda opet na "raketni" pogon...
  • cameosis02.03.2011. u 01:21
    pametan trener seville, pametan rakitić -- još da mu španjolci počinju točno pisati ime s "ć" kao što su englezi naučili kod kranjčara, modrića i ćorluke, pa će biti sve za deset.
    cameosis
  • Obrisan korisnik02.03.2011. u 00:34
    Raketa glavni igrač Seville
  • Obrisan korisnik02.03.2011. u 00:32
    Jos jedna dobra utakmica,jos jedna asistencija.Odlicno se uklopio u Sevillin sustav,samo sto je na danasnjoj tekmi bilo primjetno jest da mu fali odmora jer otkad je dosao u Sevillu odigrao je svaku utakmicu.