Real "sedmicom" potopio Malagu

Josip Piršljin • petak, 04.03.2011.

U posljednjoj utakmici 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Malagom ostao na sedam bodova zaostatka za vodećom Barcelonom. Madriđani su slavili s visokih 7:0 uz hat-trick Cristiana Ronalda.

Real se nakon neuspjeha u La Coruni, gdje im je Deportivo uzeo dva boda u utrci za naslov, iskalio na igračima Malage. Madriđani su ostavili igrače Manuela Pellegrinija bez ikakvih šansi, a ovom pobjedom Jose Mourinho je došao do 149. domaće utakmice bez poraza.

Nogometaši Reala od prve minute krenuli su napadački prema vratima Wilfreda Caballera u potrazi za što ranijim pogotkom. Gostujuća ekipa koncentrirala se na obranu i čekala svoju priliku iz kontranapada. U 7. minuti Angel Di Maria uputio je jedan neugodan udarac prema golu Malage, no Caballero je to zaustavio.

Nedugo nakon toga Cristiano Ronaldo radi nered u gostujućoj obrani, no završni udarac bio je previsok. Malaga je svoju prvu veću priliku imala u 18. minuti kada je Quincy Owusu-Abeyie pobjegao domaćim braničima, ali je loše pucao prema Ikeru Casillasu. Madriđani su nastavili s napadima, a do vodstva su došli u 27. minuti.

Xabi Alonso je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac Malage gdje se na pravom mjestu našao francuski reprezentativac Karim Benzema i pogodio za 1:0. Deset minuta kasnije Real je povećao svoju prednost nakon jedne kontre gdje je Di Maria izbio sam pred Caballera i poslao loptu u mrežu. Pred sam kraj prvog dijela, u 45. minuti, Real postiže i treći pogodak, a ovoga puta u strijelce se upisao Marcelo oštrim udarcem s lijeve strane u suprotni kut Caballera.

Kraljevski klub je i u nastavku utakmice nastavio pritiskati, a posebno je raspoložen bio Ronaldo. Portugalac je najprije u 49. minuti sjajno prošao kroz obranu Malage, no njegov udarac Caballero odbija u korner. Ipak, Ronaldo je zabio samo dvije minute kasnije kada je na asistenciju Mesuta Özila svladao nemoćnog gostujućeg vratara.

Igrala se 62. minuta kada su domaći postigli svoj peti gol na utakmici. Marcelo je preciznim ubačajem pronašao Benzemu pred golom Malage, a Francuz glavom zabija za 5:0. Četiri minute nakon toga Manolo Gaspar igra rukom u kaznenom prostoru, a sudac dodijeljuje Realu jedanaesterac i drugi žuti karton Gasparu. Precizni izvođač bio je Ronaldo.

Do svog trećeg pogotka i hat-tricka Ronaldo dolazi u 77. minuti na asistenciju Sergija Canalesa. Do kraja susreta domaći su imali još nekoliko dobrih prilika za povećanje prednosti, ali ostalo je ionako visokih 7:0. Malaga je ovim porazom ostala na pretposljednjoj poziciji prvenstvene ljestvice, sa samo bodom više od zadnje Almerije.

U ranijem susretu Primere večeras Almeria je na domaćem terenu odigrala neriješeno 1:1 protiv Racinga iz Santandera. Gosti su već u 18. minuti ostali s igračem manje poslije isključenja Henriquea, no ipak su prvi došli do vodstva pogotkom Colse u 37. minuti. Racing je u prvom dijelu mogao povećati svoje vodstvo, ali Adrian Gonzalez je promašio jedanaesterac. Crusat je izjednačio za Almeriju u 64. minuti i donio bod svojoj ekipi koja je i dalje posljednjeplasirana.

• irilov05.03.2011. u 17:09
    jebate rodmane, ti imaš nekakvu nezdravu fiksaciju na izlazni dio probavnog trakta!
    irilov
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 10:02
    evo irilove proktologu messi 18-19-20 (kako di) ronaldo 12. Inače messi ima i 71 kvazi asistenciju, a to vam je kad na neko dodavanje igrač zapuca na branku, znači asist za izglednu priliku bez obzira jel taj igrač zabije ili ne inače u prošlosti je i cruyff bija odsutan s klup radi problema sa... [više na forumu]
  • irilov05.03.2011. u 00:13
    pa šta si šupak- daj i asiste, da imamo cilu sliku lipo...
    irilov
  • Obrisan korisnik04.03.2011. u 20:56
    izbrojano messi-ronaldo 28-20 u važnim golovima u svim natjecanjima do 4.3. ili 16-10 (golovi za 1-0 2-1 i 3-2) 1-2 (golovi za 1-1 i 2-2) i 11-8 (golovi za 2-0 i 3-1) o asistencijama nećemo