Split i dalje niže pobjede

Iz ŠD Vinko Kandija:Bernard Jurišić • petak, 04.03.2011.

Košarkaši Splita nastavili su pobjednički niz u A-1 ligi slavljem kod svojih najbližih susjeda iz Trogira. Iako su se domaćini 35 minuta držali u rezultatskom priključku, prave neizvjesnosti ipak nije bilo...

Splićani su u Trogiru još jednom potvrdili da su uvjerljivo najjača momčad A-1 lige i pobjedom 96:80 nastavili niz pobjeda. Domaćini su se dugo držali u rezultatskom egalu, no svaki put kad bi opasnije zaprijetili gostujućoj prednosti, Splićani bi ubacili u višu brzinu i osigurali si još nekoliko minuta "lera".

Gosti su od rane faze utakmice držali malu, ali konstantnu prednost od 5-6 poena. Na prvi odmor otišlo se s rezultatom 19:23, a do poluvremena su domaćini "otkinuli" još jedan poen prednosti gostima (40:43).

Osim samog početka utakmice, Trogir je dvaput tijekom susrete došao u prednost, posljednji put 71:70 sedam minuta prije kraja. No, nisu Splićani ostavili ni zrno šanse domaćinima za iznenađenje, jer su najprije odgovorili serijom od 11:0 za 71:81, a ubrzo je na semaforu svijetlilo i visokih 78:96.

Prvo ime susreta bio je Josip Sobin s 28 poena (uz savršenih 13/13) i 10 skokova. Mimica je ubacio 22, Subotić 12 uz 4 asistencije, Katić 11 uz 5 asistencija, Grgurević 10 uz 5 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Luka Žitko s 27 ubačaja.

• Obrisan korisnik05.03.2011. u 12:47
    bit će naše prvenstvo u košarci jako zanimljivo!Cibona,Zadar,Cedevita,Zagreb i Split i još neki prvenstvo nikad bolje..Split je u dobroj formi pomlađeni sa malo iskusnih igrača,Zadar i Cibona su uvjek tu,ak nisu najjači bar imaju ime mogu iznenadit,Zagreb i Cedevita su favoriti,ali sve je... [više na forumu]