Mario Glasnović • subota, 05.03.2011.

Veliko iznenađenje napravila je momčad Hannovera u 25. kolu Bundeslige. Pobijedili su aktualnog prvaka, momčad Bayerna, s visokih 3:1. Domaće pobjede ostvarile su i klubovi s dna ljestvice, Stuttgart te Borussia iz Mönchengladbacha.

Nürnberg nastavlja sa sjajnim igrama u njemačkom prvenstvu, pred domaćom publikom su s visokih 5:0 svladali momčad St. Paulija, a domaći junak bio je Cristian Eigler koji je postigao četiri pogotka. Domaćini su u prvih 17. minuta postigli čak tri pogotka. Najprije je mrežu St. Paulija načeo stoper Wollscheid u trećoj minuti. U 14. minuti je vodstvo Nürnberga udvostručio Christian Eigler, samo tri minute kasnije isti igrač postigao je svoj drugi pogodak, a treći za momčad Nürnberga.

U drugome poluvremenu sjajni Eigler je postigao još dva pogotka, oba u posljednjih deset minuta utakmice, te pogurnuo Nürnberg na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Bayernovoj agoniji nema kraja, Hannover im je nanio treći uzastopni poraz u svim natjecanjima čime je momčad iz Münchena upala u duboku krizu. Sjajni Hannover je poveo već u 16. minuti, preko lijeve strane ubacio je Rausch, a loptu iza Krafta šalje Abdellaoue. Do kraja poluvremena obje su momčadi imale po nekoliko prilika, ali mreže su mirovale.

U drugome dijelu vidjeli smo još tri pogotka, Hannover je u 51. minuti poveo s 2:0 preko Rauscha. Četiri minute nakon toga proradila je Bayernova osovina Ribery - Robben. Francuz je asistirao, a Nizozemac pogodio za smanjenje prednosti na 2:1. Iako se tada činilo da se momčad Louisa van Gaala probudila, uslijedio im je još jedan šok. Veznjak Hannovera Sergio Pinto iskoristio je grešku Bayernove obrane i s dvadesetak metara prevario vratara Krafta. U 73. minuti izravan crveni karton dobio je Bayernov branič Breno.

Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu za bavarsku momčad.

Borussia iz Mönchengladbacha upisala je vrijedna tri boda koja bi joj mogla pomoći u borbi za ostanak u ligi. S 2:0 svladali su Hoffenheim za koje je do 70. Minute nastupio Boris Vukčević. Borussia je svoje pogotke postigla u 65. minuti preko Daemsa i u 70. minuti kada je precizan bio De Camargo. Šimunić nije konkurirao za momčad Hoffenheima zbog suspenzije.

Još jedan klub s dna ljestvice upisao je pobjedu, radi se o momčadi Stuttgarta koja je s minimalnih 1:0 pobijedila Schalke. Jedini pogodak na utakmici postigao je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović u 15. minuti kada je pogodio iz najstrože kazne. Minutu prije toga izravan crveni karton dobio je gostujući branič Benedikt Höwedes. Marko Gavranović za momčad iz Gelsenkirchena odigrao je prvih 45. minuta.

Remi bez pogodaka odigrale su u Frankfurtu momčadi Eintrachta i Kaiserslauterna. Obje momčadi su bile podjednake, a od naših igrača igrali su Srđan Lakić i Stiven Rivić. Lakić je na terenu proveo cijelu utakmicu, dok je Rivić igrao do 76. minute. Ivo Iličević nije nastupio zbog ozljede.

• snoopy05.03.2011. u 20:08
    pa zašto je "veliko iznenađenje" kad treći na tablici pobijedi četvrtog i to kod kuće
    snoopy
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 19:59
    Bayern mora kupiti jednog "world class stopera" ako misle nešto napraviti nagodinu...
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 19:03