Petriću asistencija i pogodak, HSV-u poraz

Damir Žbulj • nedjelja, 06.03.2011.

Već tradicionalno, nedjeljni raspored donio nam je dva susreta u njemačkoj Bundesligi. Utakmicama Freiburga i Werdera te HSV-a i Mainza zaključeno je 25. kolo, a gosti su odnijeli obje pobjede. Dobar je dan imao Mladen Petrić, upisavši asistenciju i pogodak, no njegov je Hamburg na kraju poražen.

HSV i Mainz se nadaju izlasku u Europu iduće sezone. Mainz je prije ovog dvoboja držao petu poziciju s 40 osvojenih bodova, no, zaostatak Hamburga bio je samo tri boda te su se pobjedom mogli u potpunosti izjednačiti s današnjim protivnikom. Naravno, hrvatski reprezentativac Mladen Petrić zaigrao je od prve minute za domaći sastav.

Igrala se 17. minuta kada domaći nogometaši stižu u vodstvo. Petrićev ubačaj s desne strane, netko iz obrane gostiju prebacuje na drugu vratnicu, gdje Jansen volejom šalje loptu u gredu. Međutim, ona se odbija ispred gol linije, ali sudac ipak priznaje pogodak, za 1:0 HSV-a. Gosti su bili u prvom poluvremenu aktivniji sastav, no na odmor se odlazi minimalnim vodstvom domaćih nogometaša.

Vezane vijesti

U nastavku susreta, gosti do izjednačenja stižu u 56. minuti. Fathi je loptu ubacio u kazneni prostor s lijeve strane, u 16-ercu najviši u skoku je Schürrle te s osam metara glavom šalje loptu pod gredu. Tri minute kasnije HSV dolazi ponovno u vodstvo, a strijelac je naš reprezentativac. Ubacivanje Guerrera s desne strane koristi Petrić te udarcem s desetak metara šalje loptu u mrežu Mainza.

Vodstvo HSV-a trajalo je samo dvije minute, a ludih pet minuta zaključio je Kačar u 61. minuti utakmice pogotkom u vlastitu mrežu nakon ubacivanja Rissea.

Domaći su do novog vodstva pokušavali stići u narednim minutama, ali idući pogodak završio je u njihovoj mreži. Osam minuta prije kraja dvoboja Polanski je odlično pronašao Schürrlea, koji se sjurio prema golu HSV-a i lijepim udarcem, s 15-ak metara, svladao domaćeg vratara Rosta. Konačni rezultat utakmice postavio je Heller, na asistenciju dvostrukog strijelca Schürrlea, dvije minute prije kraja dvoboja. Petrić je odigrao svih 90 minuta za svoj HSV, dok je u redovima Mainza mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković čitav susret odgledao s klupe.

Werder se ove sezone iznenađujuće bori za bundesligaški opstanak. Prije gostovanja kod Freiburga nalazili su se na pretposljednjem mjestu bundesligaške ljestvice, šest posljednjih susreta nisu uspjeli pobijediti te im je u ovom dvoboju neophodan bio dobar rezultat. Freiburg ima na vidiku pozicije koje vode iduće sezone u europska natjecanja te sigurno nisu mislili bez borbe prepustiti bodove gostima.

Bolji start u utakmicu potvrdili su gosti pogotkom već u 12. minuti dvoboja. Nakon kornera s desne strane Pizarrov pokušaj glavom s gol linije čisti Cisse, no, nedovoljno dobro. Odbijenu loptu Prödl ponovno šalje na peterac, gdje se najbolje snalazi Wagner, za rano vodstvo Werdera, a njemu je to bio bundesligaški prvijenac.

Domaćin je prvi put zaprijetio tek u 20. minuti utakmice. Toprakov pokušaj glavom završio je izvan okvira gola gostiju. Nismo puno prilika vidjeli do kraja prvog poluvremena. Werder se nakon vodstva orijentirao na čekanje svoje prilike iz protunapada, dok igrači Freiburga nisu imali kvalitetnih rješenja pred golom gostujućih nogometaša.

Nastavak utakmice nije mogao započeti bolje za domaćina. Već nakon tri minute igre u drugom poluvremenu prodor Jendriseka po desnoj strani, prema procjeni suca Kirchera, Borowski je zaustavio prekršajem u 16-ercu za kazneni udarac. Borowski je za start dobio i žuti karton, a siguran izvođač bio je Papiss Demba Cisse, kojemu je to 17 pogodak ove sezone te se ovim zgoditkom približio vodećem topniku lige Gomezu samo na gol zaostatka.

Domaćin je mogao u potpunosti preokrenuti rezultat u 57. minuti utakmice, no, glavni sudac utakmice, zbog navodnog zaleđa, poništio je pogodak Freiburga. Werder je mogao do pogotka u 62. minuti, ali Marinov pokušaj da lobom svlada Baumanna otišao je preko gola.

Utakmica je prelomljena u 76. minuti kada gosti ponovo dolaze u rezultatsku prednost. Veliku pogrešku napravio je obrambeni igrača Freiburga Nicu. Predao je loptu Marinu,koji kratko dodaje za Pizarra, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi u desni kut domaćeg vratara.

U posljednjim trenucima susreta Werder je odigrao još jednu kontru, ovaj put bili su uspješni, a Marin se upisuje u listu strijelaca. Svi igrači Freiburga bili su u polovici gostiju, pokušavajući doći do izjednačenja, ali ponovno griješe u predaji lopte. Marko Marin se sam sjurio od centra prema vrataru Baumannu, zaobišao ga u kaznenom prostoru te mirno poslao loptu u mrežu.

U redovima domaćih Zvonko Pamić čitav je susret odgledao s klupe, dok reprezentativac Bosne i Hercegovine, bivši Zagrebaš, Mensur Mujdža nije imao pravo nastupa u ovom dvoboju, odrađujući kaznu zbog žutih kartona. Werder se ovom pobjedom uspio izdići iznad zone koja vodi u drugu Bundesligu iduće godine, ali do kraja prvenstva očekuje ih velika borba za ostanak u prvoligaškom društvu, jer pretposljednji Kaiserslautern i desetoplasirani Schalke razdvaja samo pet bodova.

• Obrisan korisnik06.03.2011. u 23:36
    Kačar je kriv za dva najbitnija gola. Autogol - drugi gol Mainza i zatim pušiona na centru za treči gol gdje mu je Schurrle pobjegao i otišao sam ( usput ga ostavivši na nekih 8 metara razmaka) do 16terca.
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 21:54