Trojac do važnih bodova

Lovro Štrbinić • nedjelja, 06.03.2011.

U popodnevnom programu Primere nije bilo zanimljivih dvoboja onima koji prate rasplet na vrhu ljestvice, ali je zato odigrano nekoliko važnih utakmica u raspletu situacije pri dnu ljestvice. Zadovoljniji nakon ove nedjelje bit će Osasuna, Almeria i Sporting Gijon koji su došli do važnih bodova.

Malaga je prije tri tjedna upisala uvjerljivi poraz na Santiago Bernabeu, ali vjerujemo da je djelatnicima i igračima tog kluba neugodniji onaj kojeg su danas doživjeli od Osasune, makar on bio minimalan. Do te gostujuće pobjede nogometaši iz Pamplone došli su zahvaljujući samo jednom pogotku postignutom u posljednjoj minuti izjednačenog dvoboja. Potpisuje ga Sergio, a asistirao mu je Masoud.

Istim rezultatom, ali na svom terenu Levante je svladao goste iz Barcelone, momčad Espanyola. Nastojanja gostujuće ekipe da izbori nastup u europskim natjecanjima omeo pogodak Caiceda iz 27. minute dvoboja. Igračima Espanyola uzaludna je bila izražena prednost u posjedu lopte jer su mnogo opasnijih situacija proizveli njihovi protivnici.

Nešto uvjerljiviji na svom terenu bili su igrači Sportinga iz Gijona. I oni su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu, a do vodstva 2:0 protiv Getafea došli su pogocima De las Cuevasa iz 32. minute, kad je taj igrač iskoristio dodavanje Canelle, i Castra iz 41. minute nakon asistencije Casesa. Naš Mate Bilić ponovno je veći dio dvoboja odgledao s klupe, ušavši u igru tek u 88. minuti susreta. Dodajmo i da domaćine nije omelo ni isključenje Lore u 85. minuti susreta nakon zarađenog drugog žutog kartona.

Važne gostujuće bodove danas je upisala momčad Almerije i tako pobjegla s posljednjeg mjesta na ljestvici. Pobjeda još više vrijedi kad se zna da je došla protiv Herculesa, izravnog konkurenta za ostanak u elitnom razredu španjolskog nogometa. Prvi su poveli domaćini, u 51. minuti preko Paza, ali nakon dvadeset minuta u samo tri minute gosti preokreću rezultat u svoju korist. Prvo je pogodio Feghouli na dodavanje Crusata u 70. minuti, a potom je i M'Bami iskoristio asistenciju Goitom.