Pobjede Barcelone i Valencije

Maj Gašparac • subota, 05.03.2011.

U 27. kolu španjolskog prvenstva nogometaši Valencije izborili su pobjedu na gostovanju kod Mallorce, slavili su rezultatom 2:1, a nogometaši Barcelone na domaćem su terenu svladali momčad Zaragoze rezultatom 1:0.

Nogometaši Valencije slavili su na teškom gostovanju u Mallorci rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1, a gostujući nogometaši pobjedu su izborili pogotkom Pabla Hernándeza u 56. minuti.

Prvi su zaprijetili domaći nogometaši koji su bolje otvorili utakmicu. U 10. minuti susreta veliku priliku za postizanje pogotka imao je Michaël Pereira. Lijepo mu je asistirao De Guzman, no njegov udarac otišao je visoko iznad okvira gola. Četiri minute kasnije još jednu izglednu priliku u pogodak nije uspio pretvoriti Mallorcin napadač Pierre Webó.

Vezane vijesti

Valencia je pokušala uzvratiti te stvorila nekoliko dobrih prigoda, no pokušaji Pabla Hernándeza u 23. te Mate i Jonasa tri minute kasnije nisu bili uspješno realizirani.

Mallorca je povela u 30. minuti iz jedanaesterca. Nakon što je Valencijin branič Ricardo Costa srušio u kaznenom prostoru Weba, sudac je pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu uspješno je realizirao Iván Ramis.

Na Valencijin odgovor nije se dugo čekalo, gosti su izjednačili dvije minute nakon što su primili pogodak. Aritz Aduriz asistirao je Hernándezu koji postiže pogodak snažnim udarcem s 20 metara. Mallorca je nedugo kasnije mogla povratiti svoje vodstvo, no Webó nije uspio iskoristiti izglednu priliku pred gostujućim vratima u 36. minuti. Do kraja poluvremena niti jedna momčad nije uspjela ozbiljnije ugroziti protivnička vrata te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme prilikom su otvorili nogometaši Mallorce. U 48. minuti lijep volej N'Sue atraktivnom obranom zaustavio je gostujući vratar Vicente Guaita. Pokušao je i Chori Castro pet minuta kasnije, ali niti njegov pokušaj nije bio uspješan.

Nogometaši Valencije drugi pogodak postigli su u 56. minuti, a strijelac je ponovno bio Pablo Hernández koji je preciznim udarcem svladao Auatea. Nakon primljenog pogotka Mallorca je prešla u potpunu ofenzivu. Valencijinim Vratima opasno su zaprijetili De Guzman u 70. te N'Sue u 84. minuti susreta, no njihovi pokušaji nisu bili uspješni pa je utakmica završena rezultatom 2:1 u korist gostiju.

Barcelona je nastavila niz pobjeda i svladala Zaragozu na Nou Campu rezultatom 1:0, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Seydou Keita u 43. minuti susreta. Pobjeda nije bila rezultatski uvjerljiva, no nogometaši Barcelone držali su tijekom cijele utakmice igru pod svojom kontrolom, a najboljim igračem susreta moglo bi se proglasiti vratara gostiju Antonija Doblasa koji je najzaslužniji što Katalonci nisu slavili uvjerljivijim rezultatom.

Nogometaši Barcelone od prve minute preuzeli su kontrolu na travnjaku i svojom prepoznatljivom igrom kratkih dodavanja pokušali probiti Zaragozinu obranu. Igrači katalonskog kluba prvi put opasnije su zaprijetili gostujućim vratima u 19. minuti kada je Pedro pucao s ruba kaznenog prostora, no njegov udarac zaustavio je gostujući vratar Antonio Doblas. Dalekometnim udarcem pokušao je nedugo kasnije i Xavi, no i njegov je pokušaj obranio Doblas.

Barcelona je nastavila s pritiskom na Zaragozina vrata, a u tim trenucima iskazao se vratar gostujuće momčadi koji je uspješno zaustavljao pokušaje Messija, Xavija i Mascherana. Zaragozina obrana kapitulirala je tek u 43. minuti kada je Seydou Keita zatresao mrežu nakon Messijevog ubačaja.

Početkom drugog poluvremena veliku su priliku imali gostujući nogometaši, no Nicolas Bertolo nije bio precizan. Gosti su u 62. minuti susreta ubilježili još jednu veliku priliku, pucao je Sinama Pongolle, no njegov pokušaj obranio je Victor Valdes. Minutu kasnije, veliku priliku za povećanje vodstva imali su domaćini, zaprijetio je Bojan Krkić , no taj i pokušaj obranio je Doblas.

Barcelona je nastavila s pritiskom, a ponovno je Zaragozu spašavao Doblas. U 70. minuti obranio je udarac Davida Ville te dva pokušaja Maxwella par minuta kasnije. Pokušavala je Barcelona do kraja utakmice postići još koji pogodak, no gosti su se uspjeli obraniti te je susret završen minimalnom pobjedom katalonske momčadi.

• Obrisan korisnik06.03.2011. u 19:50
    hvala vam momci.. jer gledo sam bio na nekom portalu, ali nemogu vidjet jedan cijeli Barcin napad zabloka na par sekundi pa onda na par minuta paa onda se opće neće odblokat i ta sranja... još jedanput hvala :)
  • irilov06.03.2011. u 17:01
    livetv.ru/en/
    irilov
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 15:46
    ma ljudi moji otidite na myp2p.eu,to je stranica jaca od bilo koje za gledat prijenose...pa kad kliknes di barca igra imas na 20 mista izbor,priporucujen di van pise psn i espn za gledanje utakmica,slika savrsena a komentatori oni ludi spanjolci,uzivajte..
  • ivaninho06.03.2011. u 14:31
    fromsport, livehunterscore i adthe....uvijek nadem prijenos, neznam ako neko ima bolje slobodno napise da se i ja prebacim...nekad mi zna stekat tu, rijetko al dogodi se
    ivaninho
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 14:10
    Vjerovatno najlošija sezona Bojana, dosta promašuje, previše za njega :S Bravo Barca ! Keita počinje iznenađivat sve više, nisam gledo tekmu al gledam na portalu prilike koje su imali i tak... el zna neko fakat dobru stranicu di mogu pratit tekme ? ajd molim vas ...