Sevilla poražena u Bilbau, Real rutinski

Ante Pažanin • nedjelja, 06.03.2011.

U preostala dva dvoboja nedjeljnog programa Primere vidjeli smo po jednu domaću i jednu gostujuću pobjedu i ukupno šest pogodaka. U Bilbau je domaći Athletic savladao Sevillu, dok je Real Madrid upisao sva tri boda na gostovanju u Santanderu i tako održao priključak s Barcelonom.

U dvoboju sedme i osme momčadi prvenstva Athletic Bilbao na svom je terenu s 2:0 savladao Sevillu. U prvom poluvremenu vidjeli smo samo nekoliko udaraca iz daljine Seville i jednu dobru priliku Athletica, no ne i pogotke.

Izjednačenu utakmicu bez previše uzbuđenja gledali smo i u drugom poluvremenu do 66. minute, kada je nakon centaršuta Athletica s lijeve strane vlastitu mrežu zatresao Fazio. Nakon toga Sevilla je pritisnula u potrazi za izjednačenjem, a najbliži pogotku bio je Kanoute koji je u 78. pucao iz blizine, no dobro je obranio domaći vratar Iraizoz.

Umjesto izjednačenja do pogotka je došla domaća momčad i to u 88. minuti. Tada je u šesnaestercu Escude srušio De Marcosa i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Iraola.

Za Sevillu je solidno svih 90 minuta odigrao naš Ivan Rakitić koji je imao i dva opasna udarca iz daljine koja su prošla blizu gola domaće momčadi. Ovom vrlo važnom pobjedom Athletic Bilbao se probio na peto mjesto Primere, dok je Sevilla ostala na osmom.

Nogometaši Real Madrida gostujućom su pobjedom u Santanderu održali korak za Barcelonom usprkos izostanku Ronalda. Protiv domaćeg Racinga gosti iz Madrida odmah su nametnuli svoj ritam i od prve minute počeli pritiskati protivnička vrata. Nakon nepreciznih udaraca Adebayora i Di Marije najbliži pogotku bio je Marcelo koji je u 15. minuti s šest, sedam metara u izglednoj poziciji promašio cijela vrata.

Nakon što je u 22. minuti Benzema pogodio gredu, već minutu nakon toga Real je poveo. U kontranapadu Mesut Özil je dobrim dodavanjem proigrao Adebayora kojem samom pred golom nije bilo teško savladati domaćeg vratara. Već četiri minute nakon toga već je bilo 2:0. Ponovno je dobro dodao Özil i to Benzemi koji se sjurio prema golu Racinga i preciznim udarcem povećao vodstvo svoje momčadi.

Domaća momčad imala je priliku vratiti se u utakmicu nakon što je u dvoboju s Xabijem Alonsom u šesnaestercu pao Dos Santos, a sudac pokazao na najstrožu kaznu. Ipak udarac Pinillosa s bijele točke obranio je Casillas.

Racing je ipak uspio smanjiti rezultat u 70. minuti, kada je nakon dobrog dodavanja Lacena Bakircioglu s desetak metara matirao Casillasa. Ipak veselje domaćih navijača nije dugo trajalo, jer je već pet minuta nakon toga Real zabio. Di Maria je dobro pronašao Benzemu koji je nečuvan još jednim dobrim udarcem ponovno doveo svoju momčad na dva pogotka razlike.

Real je imao priliku dodatno povećati vodstvo i to iz jedanaesterca koji je bio dosuđen nakon što je u kaznenom prostoru Torrejon srušio Di Mariju, no udarac Adebayora s bijele točke obranio je domaći vratar Tono. Ovom pobjedom kraljevski je klub smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na sedam bodova.

• irilov07.03.2011. u 20:04
    o ronaldu- ovisi kako se gleda. meni osobno se pari da za ovaj balun koji mou forsira s realom- izuizetno izravan, direktan, brz i jednostavan balun, bez velikog inzistiranja na posjedu i produženom napadau i dominaciji- bi bilo najbolje ronalda koristit u špici, u vrhu, a ne iza, ili na krilu...
    irilov
  • Obrisan korisnik07.03.2011. u 14:13
    Prvi put da se u potpunosti slažem s Redondom 5.Rekao sam već jučer-najbolja predstava Reala ove sezone.A mislim da nije baš puka slučajnost da se to dogodilo dok Ronaldo nije igrao...pa sad vi sami procijenite.Moje je osobno mišljenje(mada će ga neki ismijati) da Ronaldo ne treba Realu.Po mojoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.03.2011. u 12:53
    1. Ozil je igrac koji nije nesto u prvom planu , ali kad god treba on se potrudi da napravi razliku..Na njegovoj poziciji trenutno je bolji samo Iniesta  2. Jos jednom se pokazala teorija sa dva napadaca kad se igra ima se vise prostora,u odnosu na 1 logika...Benz je sa Adebayorom u dobroj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.03.2011. u 12:00
    Fantastična akcija kod prvog gola. Ronaldo je fenomenalan igrač, ali nikad ne bi napravio ono što je napravio Ozil, on bi puca već kod prvog kontakta sa loptom. Da je Santader zabi penal možda se nešto i moglo dogodit, ali ovako Real rutinski pobjeđuje.A ovo šta kažeš za Ozila da ce bit budući... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.03.2011. u 09:48
    Oporaviće se on za Lyon i strpati im 2 ili 3 komada...Jedino mi je žao našeg Lovrena, jadan morati će tješiti Llorisa na golu nakon što ovaj bude vadio loptu iz svoje mreže par puta:):):)